دانلود word عملکرد سيستم تصفيه فاضلاب روستايي به روش تالاب مصنوعي در حذف ازت و فسفر از فاضلاب (مطالعه موردي: روستاي مراد تپه)

لینک دانلود

 دانلود word عملکرد سيستم تصفيه فاضلاب روستايي به روش تالاب مصنوعي در حذف ازت و فسفر از فاضلاب (مطالعه موردي: روستاي مراد تپه) دارای 10 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود word عملکرد سيستم تصفيه فاضلاب روستايي به روش تالاب مصنوعي در حذف ازت و فسفر از فاضلاب (مطالعه موردي: روستاي مراد تپه)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود word عملکرد سيستم تصفيه فاضلاب روستايي به روش تالاب مصنوعي در حذف ازت و فسفر از فاضلاب (مطالعه موردي: روستاي مراد تپه)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود word عملکرد سيستم تصفيه فاضلاب روستايي به روش تالاب مصنوعي در حذف ازت و فسفر از فاضلاب (مطالعه موردي: روستاي مراد تپه) :
نام کنفرانس، همایش یا نشریه : آب و فاضلاب

تعداد صفحات :10

استفاده از تالاب مصنوعی یکی از روشهای شناخته شده تصفیه فاضلاب است که پساب خروجی آن می تواند بدون مشکل وارد محیط زیست شده و یا در کشاورزی مورد استفاده قرار گیرد. در این تحقیق به منظور بررسی کارایی تالابهای مصنوعی در تصفیه فاضلاب روستایی از یک پایلوت تالاب مصنوعی با جریان زیرسطحی که پساب حاصل از سپتیک تانک موجود در منازل مسکونی را دریافت می نمود، استفاده شد.این تالاب مصنوعی در استان البرز، شهرستان کرج، روستای مراد تپه ساخته شد. پایلوت با ظرفیت 540 لیتر در شبانه روز با ورق گالوانیزه به طول 20 متر، عمق 1 متر، و عرض 30 سانتی متر در محل ساخته شد. ابتدا و انتهای آن به طول 0.5 متر و عمق 0.6 متر از قلوه سنگ پر شده بود و ما بین این دو قسمت، ماسه سرند شده درشتی که تخلخل آن a=0.39 و حداکثر اندازه 10 درصد از دانه های آن 2 میلی متر با رسانندگی هیدرولیکی 1575 فوت مکعب برفوت مربع در روز (Ks) بود، ریخته شد و روی آن به ارتفاع 10 سانتی متر خاک نباتی وجود داشت. این مطالعه از شهریور 1388 تا شهریور 1389 به مدت یک سال به طول انجامید. گیاه مورد استفاده در تالاب، نی معمولی با نام علمی فاراگمیتس استرالیس بود و پارامترهای BOD، COD TSS، TN و TP به صورت هفتگی و در طی مدت زمان مذکور مورد بررسی قرار گرفت. نتایج این تحقیق نشان داد که BOD فاضلاب ورودی از 31±57 میلی گرم در لیتر به4±8 میلی گرم در لیتر در پساب خروجی، با میانگین زدایش 15±79 درصد و COD فاضلاب ورودی از 47±97 میلی گرم در لیتر به 12±24 میلی گرم در لیتر در پساب خروجی، با میانگین زدایش 16±70 درصد کاهش یافت.مجموع جامدات معلق فاضلاب ورودی از 47±40 میلی گرم در لیتر به 4±5 میلی گرم در لیتر در پساب خروجی، با میانگین زدایش 16±76 درصد تقلیل یافت. میزان ازت فاضلاب ورودی (TN) از 6±13 میلی گرم در لیتر به 3±4 میلی گرم در لیتر در پساب خروجی، با میانگین زدایش 26±59 درصد و میزان فسفر فاضلاب ورودی (TP) از 7.53 میلی گرم در لیتر به 0.86 میلی گرم در لیتر در پساب خروجی، با میانگین زدایش 86درصد کاهش یافت.
كلید واژه: تصفیه طبیعی فاضلاب، تالاب مصنوعی، فاضلاب روستایی

توضیحات بیشتر