دانلود word اثر تابش ناهمدوس فرابنفش بر روي بافت کپسول کليوي با استفاده از آزمون کششي ديناميکي و طيف سنجي FTIR

لینک دانلود

 دانلود word اثر تابش ناهمدوس فرابنفش بر روي بافت کپسول کليوي با استفاده از آزمون کششي ديناميکي و طيف سنجي FTIR دارای 6 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود word اثر تابش ناهمدوس فرابنفش بر روي بافت کپسول کليوي با استفاده از آزمون کششي ديناميکي و طيف سنجي FTIR  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود word اثر تابش ناهمدوس فرابنفش بر روي بافت کپسول کليوي با استفاده از آزمون کششي ديناميکي و طيف سنجي FTIR،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود word اثر تابش ناهمدوس فرابنفش بر روي بافت کپسول کليوي با استفاده از آزمون کششي ديناميکي و طيف سنجي FTIR :
نام کنفرانس، همایش یا نشریه : ليزر پزشكي

تعداد صفحات :6

مقدمه: امروزه، برای بهبود خواص مکانیکی بافت های کلاژنی از روش های فیزیکی نظیر تابش فرابنفش برای ایجاد اتصالات عرضی استفاده می شود. کلاژن به عنوان اصلی ترین پروتئین ساختاری بافت ها، نور فرابنفش دور را جذب می کند. دو روش برای ایجاد اتصالات عرضی و تخریب نوری رشته های کلاژنی در طول تابش با هم رقابت دارند به طوری که رویداد هر یک از آن ها به دوز تابش بستگی پیدا می کند.روش بررسی: در این مقاله اثر تابش نور فرابنفش ناهمدوس در خط 254 نانومتر بر روی بافت کلاژنی کپسول کلیوی بررسی شده است. برای تخمین آثار القاء شده در بافت، آزمون مکانیکی کششی دینامیکی به همراه آزمون شیمیایی طیف سنجی فروسرخ صورت گرفته اند.یافته ها و نتیجه گیری: نمونه های تابش شده تا زمان 30 دقیقه (معادل دوز تابشیJ/cm2 13.86)، بیشترین سفتی را دارا هستند که نشان دهنده غلبه فرآیند ایجاد اتصالات عرضی است. بالا رفتن دوز تابش سبب تخریب کل بافت می شود. آزمون طیف سنجی فروسرخ جا به جایی فرکانسی باند آمید I و II را که بیانگر تخریب باندهای پپتیدی در مدت زمان های پرتودهی طولانی است، نشان می دهد.
كلید واژه: اتصال عرضی، تخریب نوری، طیف سنجی مادون قرمز، کلاژن، مدول، نور فرابنفش

توضیحات بیشتر