دانلود word ارزيابي آسيب پذيري سيستم مديريت سوانح بيمارستان هلال احمر ايران در حج تمتع در مکه مکرمه در شرايط بحراني

لینک دانلود

 دانلود word ارزيابي آسيب پذيري سيستم مديريت سوانح بيمارستان هلال احمر ايران در حج تمتع در مکه مکرمه در شرايط بحراني دارای 6 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود word ارزيابي آسيب پذيري سيستم مديريت سوانح بيمارستان هلال احمر ايران در حج تمتع در مکه مکرمه در شرايط بحراني  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود word ارزيابي آسيب پذيري سيستم مديريت سوانح بيمارستان هلال احمر ايران در حج تمتع در مکه مکرمه در شرايط بحراني،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود word ارزيابي آسيب پذيري سيستم مديريت سوانح بيمارستان هلال احمر ايران در حج تمتع در مکه مکرمه در شرايط بحراني :
نام کنفرانس، همایش یا نشریه : امداد و نجات

تعداد صفحات :6

مقدمه: حوادث طبیعی نظیر سیل و حوادث غیر طبیعی حاصل از تجمعات و آتش سوزی در ایام حج تمتع دور از احتمال نیست و بیمارستان مکانی است که هم پاسخگو به بحران و هم آسیب پذیر از بحران می باشد. لذا آمادگی بیمارستان در برابر بحران می تواند کمک موثری به کاهش تلفات حاصل از بحران نماید. هدف از انجام این پژوهش، ارزیابی آسیب پذیری سیستم مدیریت بیمارستان مکه در مواجهه با بحران است.روش ها: مطالعه مقطعی حاضر در آبان 1390 انجام گردید. در این مطالعه از چک لیست استاندارد PAHO/WHO که برای ارزیابی آسیب پذیری بیمارستان به کار می رود، استفاده شده است. این چک لیست میزان آسیب پذیری سیستم مدیریت سوانح بیمارستان را در ابعاد سازه ای، غیر سازه ای و مدیریتی می سنجد.یافته ها: در مجموع بیمارستان در سطح ایمنی متوسط نسبت به بحران در ابعاد سازه ای (13)، غیر سازه ای (86) و مدیریتی (54) قرار داشت. نتیجه گیری: با توجه به متوسط بودن میزان آسیب پذیری سیستم مدیریت سوانح بیمارستان، در مقابله با بحران، لازم است مدیران ارشد و سیاست گذاران مرتبط تمهیداتی جدی درخصوص کاهش آسیب پذیری اتخاذ کنند؛ هرچند موسمی بودن این بیمارستان شرایط خاص خود را برای اتخاذ تصمیمات می طلبد.
كلید واژه: بحران، بیمارستان، شرایط اضطرار، بحران های ناشی از تجمعات

توضیحات بیشتر