دانلود word انتخاب سبد سهام در بورس اوراق بهادار تهران با تلفيق روش تحليل پوششي داده ‌ها (DEA) و برنامه ريزي آرماني (GP)

لینک دانلود

 دانلود word انتخاب سبد سهام در بورس اوراق بهادار تهران با تلفيق روش تحليل پوششي داده ‌ها (DEA) و برنامه ريزي آرماني (GP) دارای 20 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود word انتخاب سبد سهام در بورس اوراق بهادار تهران با تلفيق روش تحليل پوششي داده ‌ها (DEA) و برنامه ريزي آرماني (GP)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود word انتخاب سبد سهام در بورس اوراق بهادار تهران با تلفيق روش تحليل پوششي داده ‌ها (DEA) و برنامه ريزي آرماني (GP)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود word انتخاب سبد سهام در بورس اوراق بهادار تهران با تلفيق روش تحليل پوششي داده ‌ها (DEA) و برنامه ريزي آرماني (GP) :
نام کنفرانس، همایش یا نشریه : دانش مالي تحليل اوراق بهادار (مطالعات مالي)

تعداد صفحات :20

از مهمترین دغدغه‌ های سرمایه گذاران در بازارهای مالی، انتخاب سهم یا سبد سهامی است که از لحاظ سودآوری بهینه باشد. به همین منظور روش ‌های زیادی در رابطه با انتخاب سبد سهام معرفی شده ‌اند. هدف این تحقیق تشکیل پورتفوی بهینه، با تلفیق روش تحلیل پوششی داده ‌ها (DEA) و برنامه ‌ریزی آرمانی (GP) می ‌باشد. لذا در این راستا داده‌ های مربوط به 6 صنعت از بین صنایع بورس اورق بهادار تهران که در مجموع شامل 250 شرکت می باشند، در فاصله زمانی 1388/01/01 الی 1388/12/29 جمع آوری شده، کارایی نسبی شرکت‌ های واقع در هر صنعت محاسبه و کاراترین شرکت های واقع در هر صنعت تعیین شده، که در مجموع 48 شرکت کارا مشخص گردید. در مرحله بعد پس از جمع آوری داده‌ های مربوط به معیارهای سرمایه گذاری برای شرکت های کارا، برای تعیین سطح آرمانی سرمایه گذاری (F) از برنامه ریزی خطی کمک گرفته شد، و برای اطمینان از تحقق آرمان های با اولویت کمتر، نتایج پس از اندکی تعدیل، وارد مدل برنامه ریزی آرمانی گردید.در مرحله آخر با توجه به اولویت ها و آرمان های سرمایه گذار و با استفاده از برنامه ریزی آرمانی موجبات کمک به اتخاذ تصمیم سرمایه گذار فراهم آمد. نتایج بدست آمده نشان دهنده تحقق کامل آرمان های (بتا)، (بازدهی)، (Di) و (رتبه نقدشوندگی)، و عدم تحقق کامل آرمان (ریسک) بوده و از طرفی آرمان (Ci) به میزان 2.27 واحد دارای انحراف مثبت می باشد، و همچنین از انتخاب پورتفوی متنوع 8 سهمی از بین 250 سهم، حکایت می کند.
كلید واژه: بورس اوراق بهادار، پورتفلیو، رتبه بندی، تحلیل پوششی داده ‌ها (DEA)، برنامه ریزی آرمانی (GP)

توضیحات بیشتر