دانلود word تطور مفهوم محاکات در نوشتارهاي فلسفي اسلامي (با تکيه بر آثار متي، فارابي، ابن سينا، بغدادي، ابن رشد، خواجه نصير و قرطاجني)

لینک دانلود

 دانلود word تطور مفهوم محاکات در نوشتارهاي فلسفي اسلامي (با تکيه بر آثار متي، فارابي، ابن سينا، بغدادي، ابن رشد، خواجه نصير و قرطاجني) دارای 32 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود word تطور مفهوم محاکات در نوشتارهاي فلسفي اسلامي (با تکيه بر آثار متي، فارابي، ابن سينا، بغدادي، ابن رشد، خواجه نصير و قرطاجني)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود word تطور مفهوم محاکات در نوشتارهاي فلسفي اسلامي (با تکيه بر آثار متي، فارابي، ابن سينا، بغدادي، ابن رشد، خواجه نصير و قرطاجني)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود word تطور مفهوم محاکات در نوشتارهاي فلسفي اسلامي (با تکيه بر آثار متي، فارابي، ابن سينا، بغدادي، ابن رشد، خواجه نصير و قرطاجني) :
نام کنفرانس، همایش یا نشریه : جستارهاي ادبي (مجله دانشكده ادبيات و علوم انساني مشهد)

تعداد صفحات :32

محاکات کلمه کلیدی در بوطیقای فلسفی است که عنصر جوهری شعر را تشکیل می دهد. مفهوم این کلمه از زمانی که در نوشتارهای ارسطو مطرح شده تا آن زمان که از طریق متی بن یونس قنائی وارد حوزه اسلامی شده و تا زمانی که از زیر دست فلاسفه مسلمان عبور کرده، پیوسته در حال تغییر بوده است. مقاله حاضر، در صدد است مفهوم کلمه را از طریق بررسی پدیدار شناسانه در نوشتارهای فلسفی حوزه اسلامی بررسی نماید. منابع تحقیق از ترجمه اثر ارسطو توسط متی بن یونس قنائی شروع می شود و به ترتیب به رساله های شعری فارابی، ابن سینا، بغدادی، ابن رشد، خواجه نصیر طوسی و حازم قرطاجنی می رسد. محورهای اصلی بحث در این مقاله عبارت است از: قلمرو معنوی محاکات، وجود تمایز و اشتراک محاکات در هنرها، محاکات در شعر، انواع محاکات شعری، اهداف محاکات شعری، محاکات شعری و قیاسات منطقی، محاکات شعری و صورت های بلاغی، محاکات و مساله وجود، محاکات شعری و هدف تربیتی اخلاقی شعر. در هر مورد به ترتیب تاریخی، نظریات چهره های فوق را بررسی کرده ایم. قرطاجنی فیلسوف نیست، اما از آن جا که نظریاتش تحت تاثیر ابن سینا و فارابی قرار دارد و در پایان دوره تدوین بوطیقای فلسفی اسلامی ایستاده، اثر او را هم در زمره این تحقیق گنجاندیم.
كلید واژه: نظریه شعری فلاسفه مسلمان، بوطیقا، محاکات، شعر، هنر، فیلسوفان مسلمان

توضیحات بیشتر