دانلود word بررسي مقايسه اي تاثير فورزمايد و هيدرالازين عضلاني در کنترل فشار خون پس از زايمان در پره اکلامپسي شديد

لینک دانلود

 دانلود word بررسي مقايسه اي تاثير فورزمايد و هيدرالازين عضلاني در کنترل فشار خون پس از زايمان در پره اکلامپسي شديد دارای 9 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود word بررسي مقايسه اي تاثير فورزمايد و هيدرالازين عضلاني در کنترل فشار خون پس از زايمان در پره اکلامپسي شديد  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود word بررسي مقايسه اي تاثير فورزمايد و هيدرالازين عضلاني در کنترل فشار خون پس از زايمان در پره اکلامپسي شديد،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود word بررسي مقايسه اي تاثير فورزمايد و هيدرالازين عضلاني در کنترل فشار خون پس از زايمان در پره اکلامپسي شديد :
نام کنفرانس، همایش یا نشریه : مجله دانشگاه علوم پزشکي و خدمات بهداشتي درماني شهيد صدوقي يزد

تعداد صفحات :9

مقدمه: فشارخون حاملگی و پره اکلامپسی یکی از عوامل مهم ایجاد عوارض مادری و جنینی و دومین علت مرگ مادری می باشند. هدف از مطالعه حاضر مقایسه اثربخشی فورزماید و هیدرالازین عضلانی بر فشارخون زنان مبتلا به پره اکلامپسی شدید بود.روش بررسی: این مطالعه یک کارآزمایی بالینی تصادفی بوده که 100 بیمار مبتلا به پره اکلامپسی شدید وارد مطالعه شدند. بعد از برقراری خودبخودی دیورز پس از زایمان و قطع سولفات منیزیم بیماران به طور تصادفی 10 میلی گرم هیدرالازین عضلانی هر 6 ساعت یا فورزماید عضلانی هر 12 ساعت دریافت کردند و فشار خون بیماران هر 6 ساعت ثبت و نتایج مورد مقایسه قرار گرفت. نتایج: بیماران مبتلا به پره اکلامپسی شدید که بعد از زایمان تحت درمان با فورزماید قرار گرفتند در مقایسه با هیدرالازین در روز پنجم به طور معنی داری فشار خون پایین تری داشتند (66% در برابر 42%؛ P=0.016؛ OR=2.6). از طرف دیگر مدت زمان پاسخ به درمان در بیماران تحت درمان با هیدرالازین کمتر از فورزماید بود (24.3 ساعت در برابر 31.4 ساعت؛ P=0.034).نتیجه گیری: اثربخشی فورزماید برکاهش میانگین فشارخون پس از زایمان در زنان مبتلا به پره اکلامپسی شدید نسبت به هیدرالازین بیشتر است.
كلید واژه: پره اکلامپسی، فورزماید، هیدرالازین

توضیحات بیشتر