دانلود word قطر موهاي سر بيماران مبتلا به ريزش مو قبل و پس از درمان و بررسي قطر موهاي فاميل درجه يک اين افراد

لینک دانلود

 دانلود word قطر موهاي سر بيماران مبتلا به ريزش مو قبل و پس از درمان و بررسي قطر موهاي فاميل درجه يک اين افراد دارای 6 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود word قطر موهاي سر بيماران مبتلا به ريزش مو قبل و پس از درمان و بررسي قطر موهاي فاميل درجه يک اين افراد  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود word قطر موهاي سر بيماران مبتلا به ريزش مو قبل و پس از درمان و بررسي قطر موهاي فاميل درجه يک اين افراد،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود word قطر موهاي سر بيماران مبتلا به ريزش مو قبل و پس از درمان و بررسي قطر موهاي فاميل درجه يک اين افراد :
نام کنفرانس، همایش یا نشریه : مجله پزشکي دانشگاه علوم پزشكي تبريز

تعداد صفحات :6

زمینه و اهداف: قطر مو را می توان به عنوان فاکتور اصلی جهت ارزیابی توده مو بکار برد، بطوری که قطر مو را فاکتور دقیق تری از شمارش موها جهت ارزیابی توده مو می دانند. بر حسب سن، جنس افراد، تیپ پوست، تیپ ریزش مو و رشد موها پس از درمان، قطر موها متفاوت می باشد.هدف از مطالعه بررسی دانلود word قطر موهاي سر بيماران مبتلا به ريزش مو قبل و پس از درمان و بررسي قطر موهاي فاميل درجه يک اين افراد می باشد.مواد و روش ها: طی یک مطالعه توصیفی - تحلیلی 240 نفر مراجعه کننده به درمانگاه پوست بیمارستان سینا و کلینیک های تخصصی درماتولوژی به علت ریزش مو و گروه کنترل بدون ریزش مو در فاصله سال های 88 تا 89 بعد از کسب معیارهای ورود مورد بررسی قرار گرفتند. نمونه موی سر از مناطق مختلف پوست سر با روش Hair Pull تهیه و قطر آن با میکرومتر دیجیتالی با دقت یک میکرومتر اندازه گیری شد. سپس یافته های حاصل ارزیابی شدند.یافته ها: تفاوت بارزی بین گروه های مختلف از نظر میانگین سنی مشاهده نشد. قطر مو در حالت بعد از درمان نسبت به قبل (P=0.027)، گروه شاهد نسبت به دیگر گروه ها (P>0.001) و در زنان نسبت به مردان (P=0.01)، در رنگ موی قهوه ای روشن نسبت به قهوه ای تیره (P=0.04) بیشتر بود. ضخامت قطر مو بعد از درمان در هر گروه (مردان (P<0.001) و زنان (P=0.027)) افزایش داشته که این افزایش در مردان بیشتر از زنان بود (P<0.001). میانگین قطر مو در قسمت فرونتال کمتر از بقیه مناطق پوست سر بود (P=0.03). میانگین قطر موی فامیل درجه یک بیماران با ریزش مو، بیشتر از آنان بود.نتیجه گیری: در مطالعه حاضر مشاهده گردید که بر حسب جنس افراد، تیپ پوست و رشد موها پس از درمان، قطر موها متفاوت می باشد. با این حال بر حسب سن تفاوتی وجود نداشت.
كلید واژه: ریزش مو، قطر مو، جنس، سن

توضیحات بیشتر