دانلود word برآورد ترکيب پذيري عمومي، خصوصي و هتروزيس تعدادي از لاينهاي خيار براي کيفيت ميوه از طريق تلاقي دي آلل ناقص

لینک دانلود

 دانلود word برآورد ترکيب پذيري عمومي، خصوصي و هتروزيس تعدادي از لاينهاي خيار براي کيفيت ميوه از طريق تلاقي دي آلل ناقص دارای 10 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود word برآورد ترکيب پذيري عمومي، خصوصي و هتروزيس تعدادي از لاينهاي خيار براي کيفيت ميوه از طريق تلاقي دي آلل ناقص  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود word برآورد ترکيب پذيري عمومي، خصوصي و هتروزيس تعدادي از لاينهاي خيار براي کيفيت ميوه از طريق تلاقي دي آلل ناقص،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود word برآورد ترکيب پذيري عمومي، خصوصي و هتروزيس تعدادي از لاينهاي خيار براي کيفيت ميوه از طريق تلاقي دي آلل ناقص :
نام کنفرانس، همایش یا نشریه : علوم باغباني (علوم و صنايع كشاورزي)

تعداد صفحات :10

با استفاده از روش تلاقی دی آلل می توان ترکیب پذیری عمومی و خصوصی والدین و نتاج حاصل از آنها و همچنین میزان هتروزیس را برای صفات مورد نظر بررسی نمود. ترکیب پذیری و هتروزیس صفات کیفی میوه لاینهای خیار (Cucumis sativus L.) در قالب آزمایش دی آلل ناقص 6×6 به منظور تعیین نحوه عمل ژنها طی سالهای زراعی 1389-1387 مورد بررسی قرار گرفت. نتایج تجزیه واریانس اختلاف زیادی را در نسل F1 نشان داد و ارزش هر یک از والد ها در هیبرید ها مورد بررسی قرار گرفت. مقادیر ترکیب پذیری عمومی و خصوصی نیز اختلاف معنی داری را نشان داد. میزان ترکیب پذیری خصوصی صفت اندازه حفره بذر از ترکیب پذیری عمومی آنها بیشتر بود که نشان دهنده عمل توام افزایشی و غیر افزایشی ژنها است. رنگ میوه با توجه به ترکیب پذیری عمومی بالا توسط عمل افزایشی ژن ها کنترل می شود. شکل میوه و ظاهر کلی میوه با توجه با ترکیب پذیری عمومی بالای این صفت به صورت افزایشی و غیر افزایشی کنترل می شود. لاینهای 605 و 118 با توجه به ترکیب پذیری عمومی و خصوصی بالا برای تولید بذر هیبرید خیار مطلوب است و توصیه می گردد.
كلید واژه: گریفینگ، وراثت پذیری، واریانس افزایشی، واریانس غالبیت

توضیحات بیشتر