دانلود word بررسي عوامل حياتي موفقيت دانشکده مديريت و حسابداري دانشگاه شهيد بهشتي و ارائه استرات‍ژي مناسب براي آن

لینک دانلود

 دانلود word بررسي عوامل حياتي موفقيت دانشکده مديريت و حسابداري دانشگاه شهيد بهشتي و ارائه استرات‍ژي مناسب براي آن دارای 10 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود word بررسي عوامل حياتي موفقيت دانشکده مديريت و حسابداري دانشگاه شهيد بهشتي و ارائه استرات‍ژي مناسب براي آن  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود word بررسي عوامل حياتي موفقيت دانشکده مديريت و حسابداري دانشگاه شهيد بهشتي و ارائه استرات‍ژي مناسب براي آن،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود word بررسي عوامل حياتي موفقيت دانشکده مديريت و حسابداري دانشگاه شهيد بهشتي و ارائه استرات‍ژي مناسب براي آن :
نام کنفرانس، همایش یا نشریه : پژوهشنامه اقتصاد و كسب و كار

تعداد صفحات :10

از دیرباز دانشگاه ها نقشی مهم و حیاتی در هر جامعه داشته اند. این نقش هم از نقطه نظر اشاعه دانش و هم از نظر بالا بردن سطح اگاهی افراد آن جامعه درباره مسائل اجتماعی، فرهنگی و سیاسی حائز اهمیت است. امروزه تحصیلات عالی نه به عنوان یک پدیده لوکس بلکه به عنوان یک نیاز و ضرورت برای همه مطرح است و همه کسانی که قصد تحصیل در دانشگاه را دارند در پی دانشگاهی با امکانات علمی، پژوهشی و رفاهی بیشتر هستند. گسترش روز افزون دانشگاه های معتبر تا به آنجا پیش رفته است که امروزه بسیاری از کشورهای جهان را با نام دانشگاه های معتبرش می شناسند. بنابراین دانشگاه ها نیز باید در این دنیای رقابت علمی در پی افزایش کیفیت علمی و ساختاری خود باشند تا بتوانند اساتید و دانشجویان برتر را جذب کنند که موجب بقا و پیشرفت آنان و کسب جایگاه بهتر برای آنان است.یکی از بهترین و معتبرترین دانشگاه های ایران، دانشگاه شهید بهشتی است که بیش از پنجاه سال از تاسیس آن می گذرد. در این مقاله کوشیده ایم تا برای دانشکده مدیریت و حسابداری این دانشگاه، نقاط قوت و ضعف و فرصت و تهدید را با استفاده از ماتریس تحلیل و ارزیابی SWOT، شناسایی کرده تا با بررسی و تجزیه و تحلیل این جنبه های درونی و بیرونی و در پی آن با استفاده از ماتریس EFE و IFE بتوانیم استراتژی مناسب برای موفقیت روزافزون این دانشکده را تبیین نماییم تا قادر به ارتقای جایگاه خود در مقایسه با رقبای داخلی و خارجی اش باشد. نتیجه حاصل از این رویه که از مقایسه شاخص های دانشکده مدیریت و حسابداری دانشگاه شهید بهشتی با دو دانشگاه تهران و علامه طباطبایی بدست آمد، این بود که این دانشگاه باید از استرات‍‍ژی st (تقویت نقاط قوت برای مقابله با تهدیدات بیرونی) استفاده نماید. جامعه این پژوهش متشکل از دانشکده مدیریت و حسابداری دانشگاه های شهید بهشتی، علامه طباطبایی و تهران بوده است.
كلید واژه: استراتژی، عوامل داخلی، عوامل خارجی، مدل SWOT

توضیحات بیشتر