دانلود word تاثير ابعاد سرمايه اجتماعي در استقرار مديريت دانش (مطالعه موردي: شرکت راه آهن جمهوري اسلامي ايران)

لینک دانلود

دانلود word تاثير ابعاد سرمايه اجتماعي در استقرار مديريت دانش (مطالعه موردي: شرکت راه آهن جمهوري اسلامي ايران) دارای 22 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود word تاثير ابعاد سرمايه اجتماعي در استقرار مديريت دانش (مطالعه موردي: شرکت راه آهن جمهوري اسلامي ايران) کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود word تاثير ابعاد سرمايه اجتماعي در استقرار مديريت دانش (مطالعه موردي: شرکت راه آهن جمهوري اسلامي ايران)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود word تاثير ابعاد سرمايه اجتماعي در استقرار مديريت دانش (مطالعه موردي: شرکت راه آهن جمهوري اسلامي ايران) :
نام کنفرانس، همایش یا نشریه : پژوهشنامه اقتصاد و كسب و كار

تعداد صفحات :22

شروع هزاره سوم را می توان دوران افول شیوه های سنتی مدیریت دانست که در آن چشم اندازهای جدیدی در قالب سازمان های یادگیرنده و سازمان های مجازی پا به عرصه وجود می گذارند. سازمان های یادگیرنده یا سازمان های دانش آفرین سازمان هایی هستند که در آنها خلق دانش و آگاهی های جدید، ابداعات و ابتکارات، یک کار تخصصی و اختصاصی نیست، بلکه نوعی رفتار همگانی است و افراد چگونگی آموختن را به اتفاق هم می آموزند و هر فردی در آن انسانی خلاق و دانش آفرین است. سازمان هایی با چنین ویژگی ها و خصوصیات، سازمان هایی آرمانی و خواستنی هستند. اما چگونه می توان به چنین سازمان هایی دست یافت و چطور می توان چنین سازمان هایی را طراحی و ایجاد کرد؟ چه برنامه ها و سیاست هایی باید اعمال شوند تا سازمان ها از وضع کنونی به وضع مطلوب انتقال یابند؟تلاش های اولیه در اغلب سازمان ها در این زمینه با این چالش عمده مواجه هستند که علیرغم سرمایه گذاری روی مدیریت دانش گسترش نفوذ کاربردهای آن به کندی صورت می پذیرد. علت اصلی این مشکل پایین بودن سطح آمادگی سازمان ها برای پذیرش و استفاده از مدیریت دانش است. بنابراین درک صحیح از میزان این آمادگی برای جهت گیری درست تلاش های آغازین و تدوین استراتژی های مناسب ضروری به نظر می رسد. عوامل متعدد و بی شماری در موفقیت استقرار مدیریت دانش نقش دارند، یکی از این عوامل سرمایه اجتماعی است. لذا در این پژوهش برآنیم تا از سرمایه اجتماعی که باعث به اشتراک گذاشتن بهتر دانش، ابقا دانش سازمانی، ایجاد روابط مبتنی بر اعتماد و همکاری، روح تعاون، کمک به آموزش، افزایش فعالیت های مرتبط با ثبات سازمانی و درک مشترک می شود، در جهت افزایش آمادگی سازمانی برای استقرار مدیریت دانش استفاده نماییم. نوع این تحقیق، کاربردی و روش تحقیق آن همبستگی است. جامعه آماری نیز مدیران و کارشناسان میانی و ارشد شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران می باشند. نتایج حاصل از این تحقیق نشان می دهد که در این شرکت بین سرمایه اجتماعی و میزان آمادگی سازمانی برای استقرار مدیریت دانش رابطه مثبت و معنی داری وجود دارد. به عبارت بهتر با افزایش سرمایه اجتماعی در سازمان میزان آمادگی برای استقرار مدیریت دانش در ابعاد فرهنگ سازمان، ساختار، زیرساخت سازمان، محتوای تغییر و پشتیبانی از تغییر، افزایش می یابد.
كلید واژه: مدیریت دانش، سرمایه اجتماعی، استقرار مدیریت دانش

توضیحات بیشتر