دانلود word بررسي قابليت کتاب هاي کمک درسي در پاسخ دهي به پرسش هاي پژوهش گرا در کتاب هاي درسي دوره راهنمايي

لینک دانلود

 دانلود word بررسي قابليت کتاب هاي کمک درسي در پاسخ دهي به پرسش هاي پژوهش گرا در کتاب هاي درسي دوره راهنمايي دارای 32 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود word بررسي قابليت کتاب هاي کمک درسي در پاسخ دهي به پرسش هاي پژوهش گرا در کتاب هاي درسي دوره راهنمايي  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود word بررسي قابليت کتاب هاي کمک درسي در پاسخ دهي به پرسش هاي پژوهش گرا در کتاب هاي درسي دوره راهنمايي،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود word بررسي قابليت کتاب هاي کمک درسي در پاسخ دهي به پرسش هاي پژوهش گرا در کتاب هاي درسي دوره راهنمايي :
نام کنفرانس، همایش یا نشریه : كتابداري و اطلاع رساني

تعداد صفحات :32

کتاب های درسی مهم ترین منابع یادگیری دانش آموزان در نظام های آموزشی به شمار می روند. با این حال، با توجه به گستره وسیع دانش تولید شده در یک زمینه خاص، ضروری است دانش آموزان بتوانند از منابع دیگر برای دستیابی به اطلاعات مرتبط با موضوع درس استفاده کنند. با این هدف، پرسشهایی در متن یا انتهای برخی از درس های دوره راهنمایی طراحی شده که دانش آموزان برای پاسخگویی به آنها ناچارند به منابعی خارج از کتاب های درسی مراجعه کنند. این پرسش ها، «پژوهش گرا» نامیده شده اند. هدف این پژوهش، شناسایی کتاب های مناسب پاسخگو به پرسش های پژوهش گرا در کتاب های درسی دوره راهنمایی است. این بررسی با روش پیمایشی و تحلیل محتوا انجام شده است.ابزارهای گردآوری اطلاعات، جدول ثبت داده ها و چهار نوع سیاهه وارسی برای ارزیابی کتاب های غیردرسی پاسخگو به پرسش های پژوهشی کتاب های درسی است. جامعه مورد پژوهش را 421 پرسش پژوهش گرا از 15 کتاب درسی دوره راهنمایی (تاریخ، تعلیمات اجتماعی، جغرافیا، علوم تجربی و فارسی) تشکیل می دهد. کتاب های غیردرسی (مرجع/غیرمرجع) که در ایران منتشر شده است نیز جامعه دیگر پژوهش می باشد.نتایج نشان داد 98% پرسش های پژوهشی با استفاده از 822 عنوان کتاب غیردرسی پاسخ داده شده که از این میان، 165 عنوان از میان کتاب های منتخب شورا (بر اساس کتابشناسی های سال های 87-1381) و 657 عنوان از میان کتاب های منتشر شده غیرشوراست. از طرف دیگر، 79% پرسش ها نیز بر اساس کتاب های مرجع منتشر شده، پاسخ داده شد. دستاورد این پژوهش سیاهه کتاب های مناسب شناسایی شده برای پاسخگویی به این پرسش هاست.
كلید واژه: پرسش های پژوهش گرا، کتاب های درسی مقطع راهنمایی، کتاب های غیردرسی، مجموعه سازی، کتابخانه های آموزشگاهی

توضیحات بیشتر