دانلود word پژوهشي پيرامون الگوي مناسب براي ذخيره و سازماندهي اطلاعات کتابشناختي و نسخه شناختي کتابهاي چاپ سنگي

لینک دانلود

دانلود word پژوهشي پيرامون الگوي مناسب براي ذخيره و سازماندهي اطلاعات کتابشناختي و نسخه شناختي کتابهاي چاپ سنگي دارای 28 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود word پژوهشي پيرامون الگوي مناسب براي ذخيره و سازماندهي اطلاعات کتابشناختي و نسخه شناختي کتابهاي چاپ سنگي کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود word پژوهشي پيرامون الگوي مناسب براي ذخيره و سازماندهي اطلاعات کتابشناختي و نسخه شناختي کتابهاي چاپ سنگي،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود word پژوهشي پيرامون الگوي مناسب براي ذخيره و سازماندهي اطلاعات کتابشناختي و نسخه شناختي کتابهاي چاپ سنگي :
نام کنفرانس، همایش یا نشریه : كتابداري و اطلاع رساني

تعداد صفحات :28

نبود سامانی نظام مند برای ذخیره سازی و سازماندهی اطلاعات کتابهای چاپ سنگی در کشور و در نتیجه نبود امکان دسترسی و استفاده موثر از این منابع ارزشمند، منجر به شکل گیری اندیشه بررسی الگوی مناسب برای ذخیره و سازماندهی این گروه از منابع اطلاعات گردید. برای این منظور، پس از مطالعه مبانی نظری و بررسی برخی از شیوه ها، اصول و استانداردهای سازماندهی منابع اطلاعات، الگویی برای ذخیره سازی و سازماندهی اطلاعات نسخه های چاپ سنگی کشور مبتنی بر فرمت مارک ایران و یونی مارک ارائه شد. در این پژوهش، به منظور شناسایی، دسته بندی و کدگذاری عناصر (فیلدها و فیلدهای فرعی) فرمت مارک ایران، مقابله شد. همچنین، هر عنصر کتابشناختی و نسخه شناختی مربوط به کتابهای چاپ سنگی که در فرمت مارک ایران موجود نبود، شناسایی و با فرمت یونی مارک مقابله شد. سپس عنصرها در بلوکها، فیلدهای اصلی و فرعی قرار گرفت. یافته ها نشان داد فرمت مارک ایران با افزودن فیلدهایی از فرمت یونی مارک، تا حد زیادی می تواند برای ذخیره و بازیابی اطلاعات متنوع منابع چاپ سنگی مناسب باشد.
كلید واژه: کتابهای چاپ سنگی، ذخیره و سازماندهی، یونی مارک، مارک ایران، فرمت کتابشناختی

توضیحات بیشتر