دانلود word مقايسه بازسازي رباط متقاطع جلويي زانو به صورت «تک باندل» و «دو باندل» (استفاده از يک مدل کامپيوتري زانو)

لینک دانلود

 دانلود word مقايسه بازسازي رباط متقاطع جلويي زانو به صورت «تک باندل» و «دو باندل» (استفاده از يک مدل کامپيوتري زانو) دارای 10 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود word مقايسه بازسازي رباط متقاطع جلويي زانو به صورت «تک باندل» و «دو باندل» (استفاده از يک مدل کامپيوتري زانو)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود word مقايسه بازسازي رباط متقاطع جلويي زانو به صورت «تک باندل» و «دو باندل» (استفاده از يک مدل کامپيوتري زانو)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود word مقايسه بازسازي رباط متقاطع جلويي زانو به صورت «تک باندل» و «دو باندل» (استفاده از يک مدل کامپيوتري زانو) :
نام کنفرانس، همایش یا نشریه : مجله جراحي استخوان و مفاصل ايران

تعداد صفحات :10

پیش زمینه: با توجه به شیوع بالای پارگی رباط متقاطع جلویی در ورزشکاران، روش های متعددی جهت بازسازی آرتروسکوپیک این رباط پیشنهاد شده است. هدف از این بررسی، مقایسه پایداری زانو با دو روش جراحی «تک باندل» و «دو باندل» بود.مواد و روش ها: مدل کامپیوتری زانو به همراه رباط های مفصل زانو ساخته شد. این مدل پس از بازسازی رباط به روش تک و دو باندل، ابتدا در 30 درجه خمش زانو تحت بارهای مجزای جلویی، گشتاور والگوس و گشتاور چرخشی قرار گرفت. در حالت دوم، در طول خمش تحت وزن گذاری از حالت راست تا 70 درجه خمش، نیروی جلویی 134 نیوتن وارد شد. در حالت سوم، زانو تحت بارگذاری چرخشی که می تواند منجر به آسیب رباط متقاطع شوند قرار گرفت.یافته ها: نتایج نشان دادند در شبیه سازی تفاوت محسوسی بین دو روش جراحی بارگذاری ایزوله بدست نیامد. ولی در مدل های تحت وزن دوم و سوم کشش رباط در «دو باندل» 4 برابر بیشتر از هر یک از رباط های «تک باندل» بود. در مدل دوم، «تک باندل» در بیشترین حالت 7 میلی متر جابجایی بیشتری نسبت به «دو باندل» داشت. در مدل سوم «دو باندل» نسبت به «تک باندل» مقاومت بیشتری در برابر گشتاور والگوس داشت و میزان چرخش داخلی نیز در «دو باندل» کنترل شده تر بود.نتیجه گیری: از نظر بیومکانیکال نتیجه تست عملکردی و پایداری زانو در بازسازی پیوند به روش «دو باندل» در حرکات غیرایزوله و سه بعدی بهتر از «تک باندل» می باشد.
كلید واژه: بازسازی، رباط متقاطع جلویی، زانو، پیوند

توضیحات بیشتر