دانلود word مکان يابي محل هاي مناسب جهت احداث سد زيرزميني با استفاده از روش تصميم گيري چند معياره با تاکيد بر منابع آب (مطالعه موردي غرب استان تهران) (گزارش فني)

لینک دانلود

 دانلود word مکان يابي محل هاي مناسب جهت احداث سد زيرزميني با استفاده از روش تصميم گيري چند معياره با تاکيد بر منابع آب (مطالعه موردي غرب استان تهران) (گزارش فني) دارای 5 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود word مکان يابي محل هاي مناسب جهت احداث سد زيرزميني با استفاده از روش تصميم گيري چند معياره با تاکيد بر منابع آب (مطالعه موردي غرب استان تهران) (گزارش فني)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود word مکان يابي محل هاي مناسب جهت احداث سد زيرزميني با استفاده از روش تصميم گيري چند معياره با تاکيد بر منابع آب (مطالعه موردي غرب استان تهران) (گزارش فني)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود word مکان يابي محل هاي مناسب جهت احداث سد زيرزميني با استفاده از روش تصميم گيري چند معياره با تاکيد بر منابع آب (مطالعه موردي غرب استان تهران) (گزارش فني) :
نام کنفرانس، همایش یا نشریه : مجله علوم و مهندسي آبخيزداري ايران

تعداد صفحات :5

احداث سدهای زیرزمینی در مسیل های مناطق کوهستانی از راهکارهای مناسب تامین و توسعه منابع آبی می باشد. مطالعه حاضر جهت انتخاب مکان های مناسب برای احداث سد زیرزمینی در غرب استان تهران انجام گرفت. برای این منظور، از تلفیق سامانه های تصمیم گیری چند معیاره و سامانه اطلاعات جغرافیایی، در قالب یک سامانه پشتیبان تصمیم گیری مکانی، استفاده گردید. بدین ترتیب که ابتدا معیارهای لازم و تاثیرگذار در انتخاب مکان برای احداث سد زیرزمینی شناسایی شد. سپس این معیارها بر اساس فرآیند تحلیل سلسله مراتبی، به اجزا و سطوح کوچکتر تقسیم شدند. با استفاده از روش مقایسه های زوجی، معیارهای موجود در هر جزء (سطح)، اولویت بندی شدند. لایه های اطلاعاتی مورد نیاز در محیط GIS تهیه و وزن هر عامل محاسبه گردید. سپس با استفاده از مدولSMCE در نرم افزار Ilwis 3.6 درخت تصمیم گیری اعمال و سرانجام محورها بر اساس شاخص تناسب اولویت بندی شدند. نتایج نشان داد که معیار آب در مقایسه با دیگر معیارها در ارجحیت قرار دارد زیرا بیشترین وزن را به خود اختصاص داده است.
كلید واژه: مکان یابی، سد زیرزمینی، منابع آب، فرآیند تحلیل سلسله مراتبی، سامانه تصمیم گیری چند معیاره، GIS

توضیحات بیشتر