دانلود word بررسي توسعه زماني آبشستگي اطراف آبشکن هاي نفوذناپذير در کانال مستقيم و پيش بيني آن با شبکه هاي عصبي مصنوعي

لینک دانلود

 دانلود word بررسي توسعه زماني آبشستگي اطراف آبشکن هاي نفوذناپذير در کانال مستقيم و پيش بيني آن با شبکه هاي عصبي مصنوعي دارای 16 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود word بررسي توسعه زماني آبشستگي اطراف آبشکن هاي نفوذناپذير در کانال مستقيم و پيش بيني آن با شبکه هاي عصبي مصنوعي  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود word بررسي توسعه زماني آبشستگي اطراف آبشکن هاي نفوذناپذير در کانال مستقيم و پيش بيني آن با شبکه هاي عصبي مصنوعي،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود word بررسي توسعه زماني آبشستگي اطراف آبشکن هاي نفوذناپذير در کانال مستقيم و پيش بيني آن با شبکه هاي عصبي مصنوعي :
نام کنفرانس، همایش یا نشریه : مجله علوم و مهندسي آبخيزداري ايران

تعداد صفحات :16

برآورد حداکثر عمق آبشستگی اطراف آبشکن ها از مسائل مهم در طراحی آنها می باشد. در مقاله حاضر توسعه زمانی آبشستگی موضعی اطراف اولین آبشکن در سری آبشکن های نفوذناپذیر مستقیم به ازای نسبت های مختلف سرعت جریان به سرعت آستانه حرکت ذرات(U/Ucr) و چهار نوع دانه بندی مصالح بستر (D50) مورد آزمایش قرار گرفت. نتایج آزمایشگاهی نشان داد که در شرایط یکسان در نسبت های پائین U/Ucr عمق آبشستگی در مدت زمان کمتری به عمق نهایی آبشستگی می رسد، همچنین به طور کلی بین 70 تا 90 درصد عمق آبشستگی تعادلی در 20 درصد اولیه زمان آبشستگی اتفاق می افتد. در آزمایش های انجام شده با اندازه گیری حداکثر عمق آبشستگی در زمان های مختلف، تعداد 787 داده آزمایشگاهی برداشت گردید. مدل تحلیلی (معادله همبستگی) و بهترین مدل شبکه عصبی مصنوعی به دست آمده از این مطالعه با روابط ارایه شده توسط پژوهشگران دیگر مقایسه و ارزیابی شدند. نتایج نشان داد که شبکه عصبی مصنوعی، توسعه زمانی آبشستگی را بهتر از مدل های معادله همبستگی پیش بینی می کند.
كلید واژه: آبشکن، آبشستگی، مطالعه آزمایشگاهی، مدل فیزیکی، تحلیل آماری، شبکه های عصبی مصنوعی

توضیحات بیشتر