دانلود word تعيين و پهنه بندي تبخير و تعرق واقعي توسط تکنيک سنجش از دور و الگوريتم سبال (مطالعه موردي: حوزه آبخيز منشاد در استان يزد)

لینک دانلود

 دانلود word تعيين و پهنه بندي تبخير و تعرق واقعي توسط تکنيک سنجش از دور و الگوريتم سبال (مطالعه موردي: حوزه آبخيز منشاد در استان يزد) دارای 13 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود word تعيين و پهنه بندي تبخير و تعرق واقعي توسط تکنيک سنجش از دور و الگوريتم سبال (مطالعه موردي: حوزه آبخيز منشاد در استان يزد)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود word تعيين و پهنه بندي تبخير و تعرق واقعي توسط تکنيک سنجش از دور و الگوريتم سبال (مطالعه موردي: حوزه آبخيز منشاد در استان يزد)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود word تعيين و پهنه بندي تبخير و تعرق واقعي توسط تکنيک سنجش از دور و الگوريتم سبال (مطالعه موردي: حوزه آبخيز منشاد در استان يزد) :
نام کنفرانس، همایش یا نشریه : مجله علوم و مهندسي آبخيزداري ايران

تعداد صفحات :13

تبخیر و تعرق یکی از مهمترین راه های مصرف یا هدر رفت آب در یک حوزه آبخیز است که پایش و بررسی تغییرات آن در دوره های زمانی معین می تواند ضمن نشان دادن میزان آب مصرفی در هر کاربری اراضی، در مدیریت آب در مقیاس حوزه و تعیین میزان آب مورد نیاز جهت تخصیص به هر کاربری اراضی مورد استفاده واقع شود. نظر به وسعت عرصه های منابع طبیعی و حوزه های آبخیز و عدم امکان بررسی ایستگاهی تبخیر و تعرق در یک حوزه، سامانه سنجش از دور می تواند در تعیین تبخیر و تعرق واقعی صورت گرفته از کاربری های مختلف یک حوزه آبخیز فناوری مناسبی باشد. هدف از انجام پژوهش، معرفی آلگوریتم توازن انرژی سطحی زمین (سبال) و نحوه محاسبه تبخیر و تعرق واقعی توسط آن در حوزه آبخیز منشاد در استان یزد است که به کمک یک سری زمانی از تصاویر ماهواره ای مودیس (15 تصویر) در سال آبی 86-1385 صورت گرفته است. بر این اساس نقشه تبخیر و تعرق واقعی پوشش های مختلف سطح حوزه برای یک سال آبی ترسیم و تجزیه تحلیل شد. نتایج حاصل از این پژوهش، ضمن نشان دادن تغییرات مکانی تبخیر و تعرق صورت گرفته از کاربری های مختلف اراضی (بین 27 تا 1174 میلی متر)، منعکس کننده تغییرات قابل توجه این عامل در کاربری های مختلف حوزه بود. لذا در مدیریت منابع آب و تخصیص حجم مشخص از آب حوزه به هر کاربری می تواند نقش قابل توجهی داشته باشد.
كلید واژه: تبخیر و تعرق واقعی، پهنه بندی، مدیریت منابع آب، سبال، حوزه آبخیز منشاد

توضیحات بیشتر