دانلود word پهنه بندي اکولوژيکي کشاورزي با استفاده از سنجش از دور و سامانه هاي اطلاعات جغرافيايي (GIS) در منطقه تاکستان

لینک دانلود

 دانلود word پهنه بندي اکولوژيکي کشاورزي با استفاده از سنجش از دور و سامانه هاي اطلاعات جغرافيايي (GIS) در منطقه تاکستان دارای 16 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود word پهنه بندي اکولوژيکي کشاورزي با استفاده از سنجش از دور و سامانه هاي اطلاعات جغرافيايي (GIS) در منطقه تاکستان  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود word پهنه بندي اکولوژيکي کشاورزي با استفاده از سنجش از دور و سامانه هاي اطلاعات جغرافيايي (GIS) در منطقه تاکستان،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود word پهنه بندي اکولوژيکي کشاورزي با استفاده از سنجش از دور و سامانه هاي اطلاعات جغرافيايي (GIS) در منطقه تاکستان :
نام کنفرانس، همایش یا نشریه : تحقيقات آب و خاك ايران (علوم كشاورزي ايران)

تعداد صفحات :16

استفاده درست و بهینه از اراضی نیازمند ارزیابی دقیق منابع اکولوژی کشاورزی می باشد. در این تحقیق به منظور تعیین نواحی جغرافیائی همگن اکولوژی کشاورزی، تصاویر ماهواره ای و سامانه های اطلاعات جغرافیایی که تامین کننده افق و ابعاد جدیدی برای پایش موثر و مدیریت منابع اراضی می باشد، به کار گرفته شد. و سعی می شود با تلفیق روشها و ابزارهای جدید، توسعه کاربری پهنه بندی اکولوژی کشارزی را در منطقه تاکستان نشان داد. پهنه های اکولوژیکی کشاورزی مطابق روش FAO صورت گرفت و پس از پهنه بندی اقلیمی_ کشاورزی و پهنه بندی ادافیکی_ کشاورزی، در نهایت، 27 واحدهای اکولوژیکی- کشاورزی تعیین شد. کلاسهای تناسب اراضی، میزان پتانسیل تولید و میزان تولید در هر یک از پهنه ها برای محصولات گندم، جو، ذرت دانه ای و یونجه محاسبه گردید. محدودیتهای موجود عمدتا شامل محدودیتهای توپوگرافی در بخشهای غربی و محدودیتهای شوری و قلیائیت در قسمتهای شرقی منطقه مورد مطالعه می باشد. در این بررسی پهنه شماره یک بیشترین حاصلخیزی و پهنه شماره ده کمترین حاصلخیزی را دارا ست. در نهایت مقایسه ای بین کاربری فعلی که از پردازش تصاویر ماهواره IRS تهیه شد. با پتانسیل هر یک از پهنه ها برای کاربری کشت آبی و دیم و مشاهده عدم تطابق کاربری های موجود با پتانسیل اراضی در برخی از پهنه ها اهمیت هر چه بیشتر برنامه ریزی کاربری اراضی در منطقه مورد مطالعه و سایر مناطق آشکار تر می شود.
كلید واژه: سنجش از دور، نقشه خاک، تاکستان، پهنه بندی اکولوژی کشاورزی، تناسب اراضی، GIS

توضیحات بیشتر