دانلود word PSO-MODSIMP: مدل بهينه سازي- شبيه سازي در طراحي و بهره برداري بهينه از سيستم هاي چندمخزنه برقابي

لینک دانلود

دانلود word PSO-MODSIMP: مدل بهينه سازي- شبيه سازي در طراحي و بهره برداري بهينه از سيستم هاي چندمخزنه برقابي دارای 13 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود word PSO-MODSIMP: مدل بهينه سازي- شبيه سازي در طراحي و بهره برداري بهينه از سيستم هاي چندمخزنه برقابي کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود word PSO-MODSIMP: مدل بهينه سازي- شبيه سازي در طراحي و بهره برداري بهينه از سيستم هاي چندمخزنه برقابي،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود word PSO-MODSIMP: مدل بهينه سازي- شبيه سازي در طراحي و بهره برداري بهينه از سيستم هاي چندمخزنه برقابي :
نام کنفرانس، همایش یا نشریه : نشريه مهندسي عمران و نقشه برداري (دانشکده فني) (Civil Engineering Infrastructures)

تعداد صفحات :13

فرمول بندی برنامه ریاضی مسائل طراحی و بهره برداری بهینه،‏ از منظر منابع آب،‏ سدهای برقابی همراه با اعمال کنترل بر اعتمادپذیری بده انرژی،‏ از نوع مدل های بهینه سازی غیرخطی غیرمحدب با متغیرهای مختلط است. در این مطالعه یک مدل شبیه سازی- بهینه سازی،‏ با تلفیق مدل حوضه ای MODSIM به عنوان مدل شبیه ساز و الگوریتم بهینه سازی دسته ذرات (PSO)‎،‏ برای حل این رده از مدل های پیچیده در مسائل چندمخزنه توسعه یافته است. در این روش ابتدا امکان تعریف نیاز برقابی و اعمال سیاست بهره برداری استاندارد برقابی از مخازن در مدل MODSIM فراهم شده است. سپس مدل شبیه ساز بهبودیافته (MODSIMP)‎ به الگوریتم PSO با تابع هدف حداکثرسازی سود خالص حاصل از طراحی و بهره برداری از سیستم مخازن و نیروگاه ها در طول عمر مفید آن متصل گردیده است. در این مدل ترکیبی هر بار ارزیابی تابع هدف مدلPSO مستلزم فراخوانی و اجرای مدل MODSIMP می باشد. مدل پیشنهادی در تعیین مشخصات بهینه سیستم سه سدی خرسان شامل ظرفیت مخازن و توان تولید نیروگاه ها به عنوان مطالعه موردی استفاده و نتایج حاصل از آن تحلیل شده است. با توجه به سرعت مدل توسعه یافته MODSIMP در شبیه سازی سیستم های چندمخزنه برقابی و انعطاف الگوریتم های فراکاوشی در اتصال به مدل های شبیه ساز و احتساب خصوصیات غیرخطی،‏ مدل ترکیبی PSO-MODSIMP از قابلیت مناسبی در حل مسائل طراحی و بهره برداری بهینه از این سیستم ها برخوردار است.
كلید واژه: انرزی برقابی، سیستم مخازن چندگانه، شبیه سازی، بهینه سازی

توضیحات بیشتر