دانلود word بررسي تاثير حافظه کوتاه مدت بر توانايي يادگيري واژگان زبان انگليسي فراگيران فارسي زبان از طريق تلفن همراه

لینک دانلود

 دانلود word بررسي تاثير حافظه کوتاه مدت بر توانايي يادگيري واژگان زبان انگليسي فراگيران فارسي زبان از طريق تلفن همراه دارای 24 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود word بررسي تاثير حافظه کوتاه مدت بر توانايي يادگيري واژگان زبان انگليسي فراگيران فارسي زبان از طريق تلفن همراه  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود word بررسي تاثير حافظه کوتاه مدت بر توانايي يادگيري واژگان زبان انگليسي فراگيران فارسي زبان از طريق تلفن همراه،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود word بررسي تاثير حافظه کوتاه مدت بر توانايي يادگيري واژگان زبان انگليسي فراگيران فارسي زبان از طريق تلفن همراه :
نام کنفرانس، همایش یا نشریه : نقد زبان و ادبيات خارجي (پژوهشنامه علوم انساني)

تعداد صفحات :24

این پژوهش با هدف بررسی اثر حافظه کوتاه مدت بر روی توانایی یادگیری واژگان فراگیران فارسی زبان از طریق تلفن همراه انجام شد. بدین منظور 164 نفر از زبان آموزان از رده سنی بین 18 تا 23 سال انتخاب شدند. برای اطمینان از هم سطح بودن مهارت زبانی آنها آزمون تعیین سطح مهارت زبان برگزار شد و فراگیران با استفاده از آزمون های حافظه کوتاه مدت بصری و کلامی به چهار گروه تقسیم شدند. بعلاوه واژگان جدید با ضمیمه های تصویری و نوشتاری بر روی تلفن های همراه شان ارسال شد. در پایان آنها در آزمون های تشخیصی و یادآوری شرکت کردند. فراگیران با حافظه های بصری و کلامی قوی در یادگیری واژگانی که همراه با ضمیمه ارائه شده بود عملکرد خوبی داشتند. همچنین فراگیران با حافظه کوتاه مدت بصری قوی ولی حافظه کوتاه مدت کلامی ضعیف و فراگیران با حافظه کوتاه مدت کلامی قوی و بصری ضعیف عملکرد مشابهی در یادگیری واژگان همراه ضمیمه های تصویری یا نوشتاری داشتند. اما فراگیران با حافظه های بصری و کلامی ضعیف واژه های جدید بدون ضمیمه موفق تر بودند. رابطه نزدیکی بین بعد شناختی فراگیران و توان یادگیری واژگان زبان انگلیسی از طریق تلفن همراه وجود دارد.
كلید واژه: بازنمایی چندرسانه ای، حافظه کوتاه مدت، یادگیری از طریق موبایل، نظریه شناختی، یادگیری واژگان

توضیحات بیشتر