دانلود word مقايسه محتواي فزاينده اطلاعاتي نسبت هاي نقدي و تعهدي براي ارزيابي عملکرد مالي شرکت ها با رويكرد داده كاوي

لینک دانلود

 دانلود word مقايسه محتواي فزاينده اطلاعاتي نسبت هاي نقدي و تعهدي براي ارزيابي عملکرد مالي شرکت ها با رويكرد داده كاوي دارای 25 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود word مقايسه محتواي فزاينده اطلاعاتي نسبت هاي نقدي و تعهدي براي ارزيابي عملکرد مالي شرکت ها با رويكرد داده كاوي  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود word مقايسه محتواي فزاينده اطلاعاتي نسبت هاي نقدي و تعهدي براي ارزيابي عملکرد مالي شرکت ها با رويكرد داده كاوي،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود word مقايسه محتواي فزاينده اطلاعاتي نسبت هاي نقدي و تعهدي براي ارزيابي عملکرد مالي شرکت ها با رويكرد داده كاوي :
نام کنفرانس، همایش یا نشریه : پژوهش هاي حسابداري مالي

تعداد صفحات :25

یکی از روش های پیش بینی عملکرد مالی، استفاده از مدل های پیش بینی است. در حوزه مدیریت مالی، عمدتا نسبت های مالی به عنوان متغیرهای پیش بین در مدل های پیش بینی به کار گرفته می شوند. هدف اصلی پژوهش حاضر، مقایسه محتوای فزاینده اطلاعاتی نسبت های نقدی و تعهدی برای ارزیابی عملکرد مالی واحدهای تجاری با استفاده از مدل های داده کاوی است. در راستای هدف پژوهش، دو فرضیه اصلی تدوین شده است. برای آزمون فرضیه های پژوهش، یک مدل با استفاده از تکنیک های هوش مصنوعی (درخت تصمیم CART) و یک مدل با استفاده از تکنیک های آماری (رگرسیون لجستیک) به کار گرفته شده است. نمونه آماری شامل 199 شرکت از بین شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران، طی سال های 1383 تا 1388 است. همچنین، برای مقایسه دقیق تر محتوای اطلاعاتی، شرکت ها به دو دسته قوی و ضعیف تفکیک شده اند. میزان دقت پیش بینی در هر یک از دو مدل نشان دهنده محتوای اطلاعاتی نسبت های به کار رفته است. یافته های پژوهش نشان می دهد نسبت های نقدی در پیش بینی عملکرد مالی شرکت های قوی و نسبت های تعهدی در پیش بینی عملکرد مالی شرکت های ضعیف از محتوای اطلاعاتی بالاتری در هر دو مدل مورد استفاده برخوردارند.
كلید واژه: نسبت های نقدی، نسبت های تعهدی، عملکرد مالی، رگرسیون لجستیک، درخت تصمیم CART

توضیحات بیشتر