دانلود word مطالعه کشتارگاهي ميزان نسبي شيوع جراحات هيستوپاتولوژي ريه شتر يک کوهانه (Camelus deromedarius)

لینک دانلود

 دانلود word مطالعه کشتارگاهي ميزان نسبي شيوع جراحات هيستوپاتولوژي ريه شتر يک کوهانه (Camelus deromedarius) دارای 6 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود word مطالعه کشتارگاهي ميزان نسبي شيوع جراحات هيستوپاتولوژي ريه شتر يک کوهانه (Camelus deromedarius)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود word مطالعه کشتارگاهي ميزان نسبي شيوع جراحات هيستوپاتولوژي ريه شتر يک کوهانه (Camelus deromedarius)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود word مطالعه کشتارگاهي ميزان نسبي شيوع جراحات هيستوپاتولوژي ريه شتر يک کوهانه (Camelus deromedarius) :
نام کنفرانس، همایش یا نشریه : پاتوبيولوژي مقايسه اي ايران

تعداد صفحات :6

بیماری های ریوی در شتر بیانگر یکی از مهم ترین موارد ارجاعات کلینیکی در این گونه دامی می باشد. در مطالعه حاضر که در بهار سال جاری (1390) و در کشتارگاه سمنان به اجرا در آمد، الگوهای هیستوپاتولوژیک جراحات ریوی شتر (Camelus deromedarius) مورد بررسی و تحقیق قرار گرفت. در این مطالعه از مجموع 150 نفر شتر نحر شده ، 100 نفر بطور راندوم انتخاب و تحت بازرسی پس از مرگ قرار داده شدند، که در مجموع 33 لاشه واجد جراحات ماکروسکوپی ریوی شناخته شد. از موارد مثبت با جراحات ماکروسکوپی ، نمونه بافت ریوی در ابعاد مناسب اخذ، پس از تثبیت در فرمالین بافر 10%، و قرار داده شدن تحت روش های روتین هیستوتکنیک، بلوک های پارافینی تهیه گردید. در نهایت مقاطع 5 میکرونی آماده و به روش H&E رنگ آمیزی شدند.در مطالعه مقاطع رنگ آمیزی شده عمده ترین جراحات ریوی مشاهده شده در شترهای نحر شده عبارت بودند از: پنومونی بینابینی 30 (90.9%)، فیبروز ریوی 15 (45.45%)، پنوموکونیوزیس 24 (27.72%)، آتلکتازی 27 (81.81%)، آمفیزم ریوی 24 (27.72)، هیداتوزیس 12 (36.63%)، کیست کلسیفیه 12 (36.63)، برونکوپنومونی 18 (54.54%)، پنومونی کرمی 1 (9.09%). در این مطالعه مشاهده شد که پنومونی ریوی شایع ترین جراحت ریوی در شتر و عامل اصلی حذف ریه (90.9%) این حیوان در شترهای ذبح شده در شهرستان سمنان می باشد. مطالعه حاضر نشان داد که بیماری های ریه در شتر قابل توجه بوده و می تواند اثر منفی بر صنعت پرورش شتر در شهرستان سمنان داشته، و بلحاظ انتقال بیماری های مشترک فاکتوری خطرآفرین برای مصرف کنندگان گوشت این حیوان در این شهرستان به شمار می آید.
كلید واژه: شتر، جراحات ریوی، کشتارگاه

توضیحات بیشتر