دانلود word بررسي اثر غلظت هاي مختلف مس بر رنگيزه ها و فعاليت سيستم هاي دفاعي غيرآنزيمي و آنزيمي در گياه خرفه (.Portulaca oleracea L)

لینک دانلود

 دانلود word بررسي اثر غلظت هاي مختلف مس بر رنگيزه ها و فعاليت سيستم هاي دفاعي غيرآنزيمي و آنزيمي در گياه خرفه (.Portulaca oleracea L) دارای 17 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود word بررسي اثر غلظت هاي مختلف مس بر رنگيزه ها و فعاليت سيستم هاي دفاعي غيرآنزيمي و آنزيمي در گياه خرفه (.Portulaca oleracea L)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود word بررسي اثر غلظت هاي مختلف مس بر رنگيزه ها و فعاليت سيستم هاي دفاعي غيرآنزيمي و آنزيمي در گياه خرفه (.Portulaca oleracea L)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود word بررسي اثر غلظت هاي مختلف مس بر رنگيزه ها و فعاليت سيستم هاي دفاعي غيرآنزيمي و آنزيمي در گياه خرفه (.Portulaca oleracea L) :
نام کنفرانس، همایش یا نشریه : تحقيقات گياهان دارويي و معطر ايران

تعداد صفحات :17

سیستم های دفاعی متعددی در فائق آمدن گیاهان به شرایط تنش زا با یکدیگر همکاری می نمایند. یکی از این تنش ها آلودگی محیط رویش گیاهان به فلزات سنگین است. در این پژوهش به بررسی اثر غلظت های مختلف مس بر رنگیزه های فتوسنتزی و غیرفتوسنتزی و فعالیت سیستم های دفاعی غیرآنزیمی و آنزیمی در گیاه خرفه (.Portulaca oleracea L) پرداخته شده است. به منظور نشان دادن اثرهای فلز سنگین مس بر رنگیزه ها، آنتوسیانین ها، فلاونوئیدها، ترکیب های فنلی و فعالیت آنزیم های آنتی اکسیدان آزمایشها در قالب طرحی کاملا تصادفی اجرا شد. پس از کاشت گیاهان با شرایط یکسان در بستر استریل لیکا و تغذیه آنها با محیط مایع هوگلند، تیمارهایی با غلظت های متفاوت (0، 10، 50، 100، 500، 1000، 1500 میکرومولار) از فلز سنگین مس به صورت CuSo4.5H2O، همراه با گروه شاهد و همگی در سه تکرار بر روی گیاهان اعمال گردید. پس از ده روز اعمال تیمار گیاهان برای انجام آزمایشها برداشت شدند. سپس انجام محاسبات و تجزیه و تحلیل آماری در سطح p£0.05 با استفاده از نرم افزار spss انجام شد. نتایج نشان داد که میزان کلروفیل های a و b کاهش و میزان کاروتنوئیدها، آنتوسیانین ها، فلاونوئیدها و ترکیب های فنلی به طور معنی دار روند افزایشی داشت. فعالیت آنزیم پراکسیداز روند افزایشی و آنزیم کاتالاز روند کاهشی را به طور معنی داری نشان داد.
كلید واژه: خرفه (.Portulaca oleracea L)، فلزات سنگین، مس، رنگیزه ها، پالایش گیاهی، سیستم های دفاعی

توضیحات بیشتر