دانلود word بررسي آلودگي به يرسينيا انتروکوليتيکا در گوشت گاو، گوسفند و طيور عرضه شده در سوپرمارکت هاي شهرستان شهرکرد

لینک دانلود

 دانلود word بررسي آلودگي به يرسينيا انتروکوليتيکا در گوشت گاو، گوسفند و طيور عرضه شده در سوپرمارکت هاي شهرستان شهرکرد دارای 6 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود word بررسي آلودگي به يرسينيا انتروکوليتيکا در گوشت گاو، گوسفند و طيور عرضه شده در سوپرمارکت هاي شهرستان شهرکرد  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود word بررسي آلودگي به يرسينيا انتروکوليتيکا در گوشت گاو، گوسفند و طيور عرضه شده در سوپرمارکت هاي شهرستان شهرکرد،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود word بررسي آلودگي به يرسينيا انتروکوليتيکا در گوشت گاو، گوسفند و طيور عرضه شده در سوپرمارکت هاي شهرستان شهرکرد :
نام کنفرانس، همایش یا نشریه : بهداشت مواد غذايي

تعداد صفحات :6

یرسینیا انتروکولیتیکا میکروارگانیسمی بیماری زا است که در سراسر جهان انتشار یافته است و روز به روز بر موارد ابتلا به آن و در نتیجه اهمیت آن افزوده می شود. آلودگی مواد غذایی با این باکتری باعث بروز اسهال، استفراغ، دل درد، سندروم شبه آپاندیسیت، تب و سپتی سمی می شود. منابع عمده آلودگی شامل مواد غذایی (شیر، گوشت و سبزیجات)، آب و حیوانات اهلی و وحشی می باشد. در این بررسی تعداد 300 نمونه گوشت (گاو، گوسفند و طیور به ترتیب از هر کدام 100 نمونه) عرضه شده در شهرکرد اخذ و به محیط غنی سازی شده PBS حاوی قند سوربیتول و املاح صفراوی انتقال داده شد. این نمونه ها به مدت 21 روز در دمای 4 درجه سلسیوس نگهداری شدند، سپس بر محیط کشت انتخابی یرسینیا انتروکولیتیکا (همراه ساپلمنت) تلقیح گردید و آزمون های تفریقی میکروبیولوژی و بیوشیمیایی در مورد آنها انجام شد. نتایج نشانگر آن است که از 300 نمونه گوشت، 42 مورد (14%) آلوده به یرسینیا انتروکولیتیکا بودند و میزان آلودگی گوشت طیور به میکروارگانیسم مزبور در مقایسه با بقیه بالاتر بود. به طوری که تفکیک درصد آلودگی انواع گوشت به یرسینیا انتروکولیتیکا به ترتیب در گاو (4%)، گوسفند (4%) و طیور (34%) بود. با توجه به نتایج فوق رعایت اصول بهداشتی در امر کشتاردام، توزیع گوشت به فروشگا ه های عرضه مواد غذایی با منشا دامی و مصرف کنندگان توصیه می شود.
كلید واژه: یرسینیا انتروکولیتیکا، گوشت گاو، گوسفند، طیور

توضیحات بیشتر