دانلود word اثر تاريخ کاشت و تراکم بوته بر صفات مورفولوژيک، عملکرد و اجزاي عملکرد رقم دانه طلايي ذرت شيرين (.Zea mays L)

لینک دانلود

 دانلود word اثر تاريخ کاشت و تراکم بوته بر صفات مورفولوژيک، عملکرد و اجزاي عملکرد رقم دانه طلايي ذرت شيرين (.Zea mays L) دارای 14 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود word اثر تاريخ کاشت و تراکم بوته بر صفات مورفولوژيک، عملکرد و اجزاي عملکرد رقم دانه طلايي ذرت شيرين (.Zea mays L)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود word اثر تاريخ کاشت و تراکم بوته بر صفات مورفولوژيک، عملکرد و اجزاي عملکرد رقم دانه طلايي ذرت شيرين (.Zea mays L)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود word اثر تاريخ کاشت و تراکم بوته بر صفات مورفولوژيک، عملکرد و اجزاي عملکرد رقم دانه طلايي ذرت شيرين (.Zea mays L) :
نام کنفرانس، همایش یا نشریه : بوم شناسي كشاورزي

تعداد صفحات :14

به منظور بررسی اثر تاریخ کاشت و تراکم بوته بر صفات مورفولوژیک، عملکرد و اجزای عملکرد ذرت شیرین(Zea mays.L var sc 403) رقم دانه طلایی آزمایشی در مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی خراسان رضوی در سال زراعی 87-1386 اجرا گردید. در این آزمایش تاریخ کاشت در سه سطح (25 خرداد، 13 تیر و 3 مرداد) به عنوان عامل اصلی و تراکم بوته در سه سطح (66600، 83300 و 111000 بوته در هکتار) به عنوان عامل فرعی به صورت طرح کرت های خرد شده با چهار تکرار در قالب طرح بلوک های کامل تصادفی مورد ارزیابی قرار گرفتند. نتایج نشان داد که تاریخ های کاشت از نظر صفات مورد بررسی شامل ارتفاع بوته، ارتفاع بلال، تعداد برگ، تعداد برگ بالای بلال اصلی، قطر ساقه، عملکرد بلال بدون پوشش، عملکرد دانه قابل کنسرو، تعداد بلال در بوته، تعداد ردیف دانه، طول و قطر بلال، عمق دانه، وزن هزار دانه، شاخص برداشت بلال و گیاه از نظر آماری تفاوت معنی داری با یکدیگر داشتند. بیشترین و کمترین عملکرد دانه قابل کنسرو به ترتیب متعلق به تاریخ های کاشت 25 خرداد و 3 مرداد با متوسط عملکرد 18.27 و 0.930 تن در هکتار می باشد. با تاخیر در کاشت، به دلیل کاهش طول دوره رشد گیاه، کاهش نسبی دمای محیط در اواخر دوره رشد و همچنین به دلیل کاهش شدت تشعشع و محدودیت فصل رشد و پرنشدن دانه، عملکرد دانه کاهش یافت. به علاوه تراکم های مختلف بوته در واحد سطح نیز منجر به بروز اختلاف معنی داری در صفات عملکرد بلال با پوشش، عملکرد بلال بدون پوشش و عملکرد علوفه تر گردید. بیشترین عملکرد دانه (8.862 تن در هکتار) متعلق به تراکم 111000 بوته در هکتار بود و کمترین عملکرد دانه را تراکم 66600 بوته در هکتار با متوسط 7.692 تن در هکتار به خود اختصاص داد. اثرات متقابل تاریخ کاشت در تراکم بوته فقط برای صفت شاخص برداشت گیاه معنی دار برآورد گردید. بنابراین تاریخ کاشت 25 خرداد با تراکم 111000 بوته در هکتار برای کشت تابستانه ذرت شیرین با تولید بیشترین و بهترین دانه قابل کنسرو به عنوان مناسبترین تیمار شناخته شد.
كلید واژه: جمعیت گیاهی، کاشت، عملکرد دانه قابل کنسرو

توضیحات بیشتر