دانلود word عنوان فارسي: بررسي فقهي، حقوقي چگونگي حق حبس در نکاح (عنوان عربي: دراسة فقهية حقوقية عن کيفية سقوط حق الحبس في النکاح)

لینک دانلود

 دانلود word عنوان فارسي: بررسي فقهي، حقوقي چگونگي حق حبس در نکاح (عنوان عربي: دراسة فقهية حقوقية عن کيفية سقوط حق الحبس في النکاح) دارای 29 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود word عنوان فارسي: بررسي فقهي، حقوقي چگونگي حق حبس در نکاح (عنوان عربي: دراسة فقهية حقوقية عن کيفية سقوط حق الحبس في النکاح)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود word عنوان فارسي: بررسي فقهي، حقوقي چگونگي حق حبس در نکاح (عنوان عربي: دراسة فقهية حقوقية عن کيفية سقوط حق الحبس في النکاح)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود word عنوان فارسي: بررسي فقهي، حقوقي چگونگي حق حبس در نکاح (عنوان عربي: دراسة فقهية حقوقية عن کيفية سقوط حق الحبس في النکاح) :
نام کنفرانس، همایش یا نشریه : پژوهش هاي فقه و حقوق اسلامي (فقه و مباني حقوق اسلامي)

تعداد صفحات :29

چکیده فازسی:حق حبس یکی از مباحث حقوقی مورد ابتلاء خانواده ها بوده و چگونگی اجراء و انجام تعهدات متقابل زوجین بستگی به این حق دارد. در این بین موارد سقوط حق حبس از حساسیت ویژه ای برخوردار است. مقاله حاضر با روش کتابخانه ای، به بررسی فقهی و حقوقی مواردی که حق حبس در نکاح ساقط می گردد، پرداخته است. در این پژوهش ضمن بیان اقوال و احتمالات مختلفی که در زمینه موارد سقوط حق حبس در نکاح مطرح است، به تبیین دلایل فقهی و حقوقی این موارد پرداخته است. سوالات مهمی که در این زمینه مطرح می شود آورده شده و سپس آنها را به بحث گذاشته و به سوالات و مجهولات در این زمینه پاسخ داده و موضوع پژوهش و سوالات آن را به خوبی پاسخ داده است. گرچه حق حبس در نکاح عمدتا برای زوجه مطرح شده است ولی در پایان پژوهش به حق حبس برای زوج هم اشاره شده و در این مورد هم به سوالات مطروحه پاسخ داده شده است. چکیده عربی:من المسائل الحقوقیه المبتلاه بها الاسره، حق الحبس و کیفیه تنفیذه و تأدیه العهود المتقابله للزوجین متعلقه بهدا الحق. و لسقوط حق الحبس أهمیه خاصه. هذه المقاله عالجت الدراسه الفقهیه و الحقوقیه عن حق الحبس فی النکاح خلال البحث عن الأقوال المتنوعه و الآراء المتعدده. و ذکرت الأسئله مع الإجابات فی المجال نفسه.و إن یکن حق الحبس فی النکاح خاصا للزوجه لکننا اشرنا إلی حق الحبس للزوج أیضا مع استدلالات.
كلید واژه: كلید واژه فارسی: مهر، حق حبس، نکاح، تعهد متقابل زوجین، سقوط حق حبس (كلید واژه عربی: المهر، حق الحبس، النکاح، العهد المتقابل للزوجین، سقوط حق الحبس)

توضیحات بیشتر