دانلود word عنوان فارسي: اصل برائت در انديشه فقهي و فرض بي گناهي در انديشه اروپايي (عنوان عربي: أصل البراءة في التفکر الفقهي و البراءة في التفکر الأوروبي)

لینک دانلود

 دانلود word عنوان فارسي: اصل برائت در انديشه فقهي و فرض بي گناهي در انديشه اروپايي (عنوان عربي: أصل البراءة في التفکر الفقهي و البراءة في التفکر الأوروبي) دارای 29 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود word عنوان فارسي: اصل برائت در انديشه فقهي و فرض بي گناهي در انديشه اروپايي (عنوان عربي: أصل البراءة في التفکر الفقهي و البراءة في التفکر الأوروبي)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود word عنوان فارسي: اصل برائت در انديشه فقهي و فرض بي گناهي در انديشه اروپايي (عنوان عربي: أصل البراءة في التفکر الفقهي و البراءة في التفکر الأوروبي)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود word عنوان فارسي: اصل برائت در انديشه فقهي و فرض بي گناهي در انديشه اروپايي (عنوان عربي: أصل البراءة في التفکر الفقهي و البراءة في التفکر الأوروبي) :
نام کنفرانس، همایش یا نشریه : پژوهش هاي فقه و حقوق اسلامي (فقه و مباني حقوق اسلامي)

تعداد صفحات :29

چکیده فارسی:توجه به آزادی و امنیت افراد مبنای تمام قواعد و اصول حقوق اروپایی است، به همین دلیل در تفکر غربی فروض و اصول، تضمین کننده حقوق و آزادی های فردی می باشد و این تفکر، نظامی فردمحورانه را ایجاد کرده که همه قواعد و اصول حول محور فرد قرار دارند، در مقابل در تفکر فقه اسلامی، همه قواعد و اصول حول محور خداوند است و تفکری که حاکم است تفکر خدامحورانه است، به عبارت دیگر، خداوند است که اصول و قواعد و احکام را وضع می کند، حال چه این اصول و قواعد موافق با حقوق و آزدی های فردی باشد یا در تعارض با آن باشد. با توجه به این پیش فرض چگونه می توان گفت که اصل برائت در فقه «اصاله البرائه» که دارای پیشینه فقهی است و برگرفته از تفکر خدامحورانه است با فرض بی گناهی در حقوق اروپایی (Presumption of Innocence) که دارای پیشینه غربی و برگرفته از تفکر فردمحورانه است، دارای مبانی، قلمرو و کارکردهای مشابهی هست. در نتیجه رعایت هر یک از این مفاهیم منجر به ایجاد یک روند دادرسی متفاوت می گردد به طوریکه ممکن است در یک رویه رسیدگی قضایی، اعمال اصل برائت کاربرد چندانی نداشته و در رویه رسیدگی دیگر فرض بی گناهی بدون کاربرد باشد. چکیده عربی:الاهتمام بحریه الأشخاص و أمانهم أساس کل الأصول و القواعد الحقوقیه الأوروبیه، و علی هذا السبب الفروض و الأصول فی التفکر الغربی تضمن الحقوق و الحریات الفردیه.هذا التفکر قد أوجد النظام الفردی الذی فیه کل القواعد و الأصول حول الفرد فقط. تجاه هذا التفکر، هناک التفکر الفقهی الإسلامی الذی یدور حول محور الله. و علی عباره اخری إن الله هو الذی یسن القوانین و الأحکام علی الناس و هذه القوانین تناسب حقوق الحریات الفردیه.اعتناء علی هذا الأصل، هل یمکن القول إن أصل البراءه فیی الفقه و هو مأخوذ من التفکر الإلهی و أصل البراءه فی القانون الجزاء الأوروبی و هو مأخوذ من التفکر الفردی، یشابهان؟ و فی النهایه ان کلا من هذه المفاهیم ینتهی إلی إیجاد أسالیب القضاء المختلفه، حیث یکن عدم إعمال أصل البراءه فی أحد الأسالیب علی قدره.
كلید واژه: كلید واژه فارسی: دادرسی عادلانه، اصل برائت فقهی، فرض بی گناهی اروپایی، کرامت انسانی، تساوی سلاح ها، اثبات عناصر جرم (كلید واژه عربی: القضاء العدل، أصل البراءه الفقهیه، فرض البراءه الأوروبیه، الکرامه الإنسانیه، التوازن فی الأسلحه، إثبات عناصر الجرم)

توضیحات بیشتر