دانلود word عنوان فارسي: براندازي در نظم فقهي حقوقي کنوني (عنوان عربي: تغيير النظام الحاکم (البغي) في النظام الفقهي الحقوقي الراهن)

لینک دانلود

 دانلود word عنوان فارسي: براندازي در نظم فقهي حقوقي کنوني (عنوان عربي: تغيير النظام الحاکم (البغي) في النظام الفقهي الحقوقي الراهن) دارای 38 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود word عنوان فارسي: براندازي در نظم فقهي حقوقي کنوني (عنوان عربي: تغيير النظام الحاکم (البغي) في النظام الفقهي الحقوقي الراهن)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود word عنوان فارسي: براندازي در نظم فقهي حقوقي کنوني (عنوان عربي: تغيير النظام الحاکم (البغي) في النظام الفقهي الحقوقي الراهن)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود word عنوان فارسي: براندازي در نظم فقهي حقوقي کنوني (عنوان عربي: تغيير النظام الحاکم (البغي) في النظام الفقهي الحقوقي الراهن) :
نام کنفرانس، همایش یا نشریه : پژوهش هاي فقه و حقوق اسلامي (فقه و مباني حقوق اسلامي)

تعداد صفحات :38

چکیده فارسی:بعد از گذشت سالیان دراز از تولد اسلام و بوجود آمدن اندیشه های متفاوت و البته فقه متفاوت؛ در سیر فراز و نشیب ها و اقتضائات زمان و مکان برتری فقه شیعه همچنان برجسته تر می شود تا بدان جایی که دوست و دشمن بر این مطلب گواهی می دهند. البته برنامه همه جانبه اسلام برای زندگی اجتماعی بشر تبلوری از جامعیت دین مبین اسلام را به نمایش گذارده است. لکن در این راستا نقش فقه در مدیریت جامعه که یکی از مهمترین بخش های آن ایجاد نظم و حفظ امنیت و ارکان جامعه است از جایگاه اساسی برخوردار می باشد که فقها با بیان برنامه ها و روش اسلام در ابعاد مختلف، طلایه داران این عرصه خطیراند. از جمله جرایمی که بشر در طول دوران با آن و امور مستحدثه اش مواجه بوده، جرم براندازی است که نظم و امنیت را از جامعه سلب و پیرو آن ارکان جامعه را متزلزل و نهایتا به تغییر حکومت می انجامد. در این پژوهش می کوشیم تا با بررسی توجه اسلام برای جرم انگاری جرم براندازی و پس از آن تبیین جایگاه فقه شیعه و نظر اهل سنت به جریان شناسی و شناخت صحیح و صادق از این امر دست یابیم. چکیده عربی:بعد مضی سنین طوال من ظهور الإسلام و وجود الآراء المتنوعه و الفقاهه المختلفه، نبغ فقه الشیعه باعتراف کل من یدری برامج شامله لحیاه البشر الاجتماعیه، لکنه هناک دور الفقه فی تدبیر المجتمع و إدارته أهم الأقسام الأساسیه خاصه فی انتظام المجتمع و صیانته الأمنیه.و الفقهاء مع تبیین البرامج علی الإسلام فی الجوانب المختلفه، قواد هذا المیدان. من الجرائم التی لا قاها البشر طوال الدهور، تغییر النظام الحاکم أو البغی الذی یسلب النظم و الأمنیه من المجتمع و هو السبب الأساس فی تزلزل أرکان الحکومه و بالنهایه فی تغییرها.و التحقیق هذا یسعی ان یدرس اعتناء الإسلام للجریمه (البغی)، ثم یتطرق إلی تبیین منزله الشیعه و آراء أهل السنه فی المسأله للوصول إلی الحقیقه.
كلید واژه: كلید واژه فارسی: براندازی، جرم انگاری، فقه سیاسی، شریعت و مصلحت (كلید واژه عربی: الإسقاط، علم الأجرام، الفقه السیاسی، الشریعه و المصلحه)

توضیحات بیشتر