دانلود word تراوايي معادل مايع با استفاده از تراوايي مطلق هوا در سنگ ‏هاي کربناته يکي از ميادين جنوب ايران

لینک دانلود

 دانلود word تراوايي معادل مايع با استفاده از تراوايي مطلق هوا در سنگ ‏هاي کربناته يکي از ميادين جنوب ايران دارای 13 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود word تراوايي معادل مايع با استفاده از تراوايي مطلق هوا در سنگ ‏هاي کربناته يکي از ميادين جنوب ايران  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود word تراوايي معادل مايع با استفاده از تراوايي مطلق هوا در سنگ ‏هاي کربناته يکي از ميادين جنوب ايران،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود word تراوايي معادل مايع با استفاده از تراوايي مطلق هوا در سنگ ‏هاي کربناته يکي از ميادين جنوب ايران :
نام کنفرانس، همایش یا نشریه : زمين و منابع

تعداد صفحات :13

تخلخل و تراوایی از مهمترین پارامترهای پتروفیزیکی می ‏باشند که در توصیف مخزن نقش اساسی دارند. معمولا اختلاف بین نفوذپذیری گاز و مایع می ‏تواند برای اندازه‏ گیری سریع تراوایی با استفاده از گاز به عنوان سیال منفذ استفاده شود. اختلاف مشاهده شده در تراوایی مایع و گاز (هوا) با توجه به اثر کلینکنبرگ توجیه می‏ شود. از آنجایی که اندازه‏ گیری نفوذپذیری مطلق هوا در آزمایشگاه سریعتر و با هزینه کمتری انجام می ‏گیرد و تعیین نفوذپذیری مایعی مانند آب مستلزم اشباع نمونه سنگ با آب بوده و نیازمند زمان زیادی می ‏باشد ارائه مدلی جهت پیش بینی نفوذپذیری مایع از روی نفوذپذیری هوا برای توصیف مخازن هیدروکربوری نقش به سزایی دارد. در این تحقیق به بررسی تراوایی مطلق اندازه‏ گیری شده هوا و مقایسه آن با تراوایی مطلق آب و تراوایی کلینکنبرگ اندازه‏ گیری شده در آزمایشگاه با مفهوم واحدهای جریان هیدرولیکی پرداخته شده است. بدین منظور با استفاده از اندازه گیری‏ های آزمایشگاهی نفوذپذیری ‏های هوا، آب و کلینکنبرگ ارتباط آنها مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته است. نتایج نشان می ‏دهند بهترین تطابق بهترین تطابق بین نفوذپذیری‏ های مطلق هوا و نفوذپذیری کلینکنبرگ وجود دارد و با طبقه ‏بندی نمونه ‏ها بر مبنای واحدهای جریان هیدرولیکی می توان روابط بین نفوذپذیری آب و هوا و آب - کلینکنبرگ را بهبود بخشید.
كلید واژه: واحدهای جریان هیدرولیکی، نفوذپذیری مطلق، تخلخل، اثر کلینکنبرگ

توضیحات بیشتر