دانلود word شناسايي مناطق دگرساني هيدروترمال در منطقه طارم استان زنجان با استفاده از داده هاي ماهواره اي ASTER

لینک دانلود

 دانلود word شناسايي مناطق دگرساني هيدروترمال در منطقه طارم استان زنجان با استفاده از داده هاي ماهواره اي ASTER دارای 10 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود word شناسايي مناطق دگرساني هيدروترمال در منطقه طارم استان زنجان با استفاده از داده هاي ماهواره اي ASTER  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود word شناسايي مناطق دگرساني هيدروترمال در منطقه طارم استان زنجان با استفاده از داده هاي ماهواره اي ASTER،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود word شناسايي مناطق دگرساني هيدروترمال در منطقه طارم استان زنجان با استفاده از داده هاي ماهواره اي ASTER :
نام کنفرانس، همایش یا نشریه : زمين و منابع

تعداد صفحات :10

ناحیه مورد مطالعه بخشى از ارتفاعات واقع در بین دشت زنجان و دشت طارم را شامل می شود. محدوده مورد اکتشاف در نقشه 1:100000 طارم در شمال زنجان واقع شده است سطح ناحیه عموما پوشیده از سنگ هاى ولکانیکى مى باشد. رسوبات ولکانیکى به صورت دو عضو کردکندى و آمند تقسیم شده و یک توده نفوذى به صورت باتولیت با ترکیب مونزونیت، کوارتز مونزونیت، گرانیت و گرانودیوریت هم آهنگ با روند عمومى طبقات به طور شمال غرب-جنوب شرق ناحیه را به دو بخش تقسیم کرده است. ناحیه از نظر زمین ساخت و حوزه رسوبى در البرز غربى قرار گرفته و قدیمى ترین رسوبات شناخته شده در آن متعلق به ائوسن و سازند کرج مى باشد. آلتراسیون چشمگیرى در دو طرف توده نفوذى باتولیتى دیده مى شود که شامل آلتراسیون هاى سرسیتى، آرژیلیکى، آلونیتى، سیلیسى و به صورت پراکنده در اشکال بى نظم و کوچک در درون سنگ هاى پیروکلاستیکى و توده نفوذى دیده مى شود. در این مقاله تکنیک های مختلفی در پردازش تصاویر ماهواره ای سنجنده ASTER جهت شناسایی و تفکیک مناطق دگرسانی به کار گرفته شده است. این روش ها شامل روش ترکیب رنگی کاذب، آنالیز مولفه های اصلی انتخابی کروستا و روش نسبت باندی می باشند. با مقایسه روش های فوق با یکدیگر مشخص شد که بهترین و ساده ترین روش در شناسایی مناطق دگرسانی در منطقه مورد مطالعه، روش ترکیب رنگی کاذب می باشد. هم چنین با به کارگیری روش هایی مانند آنالیز مولفه های اصلی و کروستا و بهره گیری از اطلاعات زمین شناسی استخراج شده از نقشه 1:100000 طارم، اقدام به تهیه نقشه فراوانی دگرسانی های شاخص منطقه شده است. انطباق نواحی امید بخش به دست آمده از روش های مختلف آشکارسازی با یکدیگر نشان دهنده میزان دقت و کارایی پردازش ها بر روی داده های ماهواره ای ASTER می باشد.
كلید واژه: طارم، دگرسانی، سنجش از دور، آنالیز مولفه های اصلی انتخابی، نسبت باندی

توضیحات بیشتر