دانلود word افزايش توليد ترکيبات ليگناني و فنيل پروپانوييدي تحت تاثير کيتين و کيتوزان در کشت سلول کتان سفيد (Linum album)

لینک دانلود

 دانلود word افزايش توليد ترکيبات ليگناني و فنيل پروپانوييدي تحت تاثير کيتين و کيتوزان در کشت سلول کتان سفيد (Linum album) دارای 17 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود word افزايش توليد ترکيبات ليگناني و فنيل پروپانوييدي تحت تاثير کيتين و کيتوزان در کشت سلول کتان سفيد (Linum album)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود word افزايش توليد ترکيبات ليگناني و فنيل پروپانوييدي تحت تاثير کيتين و کيتوزان در کشت سلول کتان سفيد (Linum album)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود word افزايش توليد ترکيبات ليگناني و فنيل پروپانوييدي تحت تاثير کيتين و کيتوزان در کشت سلول کتان سفيد (Linum album) :
نام کنفرانس، همایش یا نشریه : زيست شناسي گياهي

تعداد صفحات :17

پودوفیلوتوكسین تركیبی لیگنانی است كه در گونه های گیاهی معدودی حضور داشته، به علت خواص ضد سرطانی اهمیت دارویی بسیاری دارد. کتان سفید (Linum album) یكی از گونه های بومی ایران است که دارای پودوفیلوتوكسین و دیگر تركیبات لیگنانی است. کیتین و کیتوزان از ترکیبات اصلی دیواره سلولی بسیاری از گونه های قارچی هستند، به عنوان الیسیتورهای زیستی کارآمد برای بهبود بخشیدن بیوسنتز متابولیت های ثانویه در کشت سلولی استفاده می شود. در این پژوهش، ابتدا اثر غلظت های مختلف کیتین و کیتوزان بر رشد سلول و میزان پودوفیلوتوكسین و لاریسی رزینول در کشت سلول کتان سفید بررسی شد. سپس در غلظت بهینه کیتوزان، میزان لیگنان ها، ترکیبات فنلی، فلاونول، فلاونوئید و لیگنین در زمان های مختلف بررسی گردید. تیمار سلول های كتان سفید با کیتوزان در غلظت 100 میلی گرم بر لیتر سبب افزایش میزان پودوفیلوتوكسین و لاریسی رزینول به میزان دو برابر شاهد شد. میزان فنل كل، فلاونول و فلاونوئیدها تا انتهای دوره رشد، تحت تاثیر کیتوزان افزایش یافت. میزان لیگنین نیز در پاسخ به کیتوزان به میزان دو برابر نمونه های شاهد افزایش یافت. در راستای درك سازوكار کیتوزان، فعالیت آنزیم های فنیل آلانین آمونیالیاز (PAL) و سینامیل آلكل دهیدروژناز (CAD) نیز بررسی شد. فعالیت PAL و CAD كه در مراحل ابتدایی مسیر بیوسنتزی پودوفیلوتوكسین قرار دارند، پس از افزودن کیتوزان افزایش یافت، اوج فعالیت آنها پس از گذشت 3 روز مشاهده گردید. کیتوزان با تاثیر بر فعالیت آنزیم های مسیر بیوسنتزی پودوفیلوتوكسین باعث افزایش میزان پودوفیلوتوكسین و لاریسی رزینول شده، علاوه بر آن، بر بخش فنیل پروپانوئیدی مسیر بیوسنتزی پودوفیوتوكسین نیز تاثیر می گذارد.
كلید واژه: پودوفیلوتوكسین، کتان سفید، کیتوزان و لیگنان

توضیحات بیشتر