دانلود word مطالعه مورفومتريک گونه هاي جنس (Erysimum L. (Brassicaceae در استان هاي خراسان شمالي، رضوي و جنوبي

لینک دانلود

 دانلود word مطالعه مورفومتريک گونه هاي جنس (Erysimum L. (Brassicaceae در استان هاي خراسان شمالي، رضوي و جنوبي دارای 24 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود word مطالعه مورفومتريک گونه هاي جنس (Erysimum L. (Brassicaceae در استان هاي خراسان شمالي، رضوي و جنوبي  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود word مطالعه مورفومتريک گونه هاي جنس (Erysimum L. (Brassicaceae در استان هاي خراسان شمالي، رضوي و جنوبي،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود word مطالعه مورفومتريک گونه هاي جنس (Erysimum L. (Brassicaceae در استان هاي خراسان شمالي، رضوي و جنوبي :
نام کنفرانس، همایش یا نشریه : تاكسونومي و بيوسيستماتيك (مجله پژوهشي علوم پايه دانشگاه اصفهان)

تعداد صفحات :24

بر اساس فلورا ایرانیکا، جنس .Erysimum L در ایران دارای 26 گونه است، که تاکنون 11 گونه آن در استان های خراسان شمالی، رضوی و جنوبی گزارش شده است. در این پژوهش، برای نخستین بار دو گونه از آنها، برای فلور این استان ها معرفی شده اند. شناسایی و تفکیک گونه های این جنس، به علت شباهت ظاهری آنها به یکدیگر و نیز دامنه وسیع صفات موفولوژیک کار دشواری است. در این مطالعه سعی شده است با بهره گیری از روش مورفومتریک، گونه های این جنس در خراسان را از یکدیگر تفکیک نماییم. بدین منظور، 75 صفت مورفولوژیک مربوط به اجزای رویشی و زایشی روی 84 فرد متعلق به 11 گونه و یک نمونه مشکوک مطالعه شد. نتایج حاصل از تجزیه و تحلیل های چندمتغیره به جدایی و تفرق نسبی آرایه های مورد مطالعه از یکدیگر منجر شد و نشان داد که ویژگی های ریخت شناسی تا حد قابل قبولی برای تمایز میان این گونه ها مفید هستند، به طوری که سه گروه عمده قابل تشخیص را نشان دادند: گروه اول شامل گونه های E.repandum، E.griffithianum، E.sisymbrioides، E.nanum و E.persepolitanu؛ گروه دوم شامل گونه های E.aitchisonii، E.kerbabaevii و E.crassipes و سومین گروه دربرگیرنده گونه های E.crassicaule، E.stocksianum، E.crassicaule کرک دار و E.ischnostylum است. در نهایت، کلیدی بر اساس صفات ریخت شناسی، برای شناسایی گونه های Erysimum در استان های خراسان معرفی گردید.
كلید واژه: تجزیه خوشه ای، تجزیه به مولفه های اصلی، ریخت شناسی، Brassicaceae ،Erysimum

توضیحات بیشتر