دانلود word بررسي ويژگي هاي ماکروسکوپي، خرده نگاري، شيميايي و استفاده از آنها در مطالعات سيستماتيک شيميايي زالزالک گرجي (Crataegus pontica C. Koch)

لینک دانلود

 دانلود word بررسي ويژگي هاي ماکروسکوپي، خرده نگاري، شيميايي و استفاده از آنها در مطالعات سيستماتيک شيميايي زالزالک گرجي (Crataegus pontica C. Koch) دارای 13 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود word بررسي ويژگي هاي ماکروسکوپي، خرده نگاري، شيميايي و استفاده از آنها در مطالعات سيستماتيک شيميايي زالزالک گرجي (Crataegus pontica C. Koch)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود word بررسي ويژگي هاي ماکروسکوپي، خرده نگاري، شيميايي و استفاده از آنها در مطالعات سيستماتيک شيميايي زالزالک گرجي (Crataegus pontica C. Koch)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود word بررسي ويژگي هاي ماکروسکوپي، خرده نگاري، شيميايي و استفاده از آنها در مطالعات سيستماتيک شيميايي زالزالک گرجي (Crataegus pontica C. Koch) :
نام کنفرانس، همایش یا نشریه : تاكسونومي و بيوسيستماتيك (مجله پژوهشي علوم پايه دانشگاه اصفهان)

تعداد صفحات :13

جنس Crataegus در ایران پراكندگی وسیعی دارد. این جنس متعلق به خانواده Rosaceae بوده، 17 گونه آن در ایران موجود است، که یکی از آنها گونه زالزالك گرجی (Crataegus pontica C. Koch) است. در این مطالعه ویژگی های ماکروسکوپی و میکروسکوپی این گیاه بررسی و این خصوصیات با آنچه در منابع ذکر شده است، مقایسه شد. با بررسی ترکیبات پلی فنلیک موجود در گیاه C. pontica طبق روش کروماتوگرافی لایه نازک، نوع احتمالی برخی از فلاونوییدها و اسیدهای هیدروکسی سینامیک موجود در گیاه مشخص شد. هیپروزید، روتین و کلروژنیک اسید مهم ترین فلاونوئیدها و هیدروکسی سینامیک اسید موجود در این گونه هستند. همچنین، در بررسی کمی فلاونوئیدهای گیاه، طبق روش پیشنهادی فارماکوپه آلمان، میزان فلاونول های كل اجزای مهم گیاه، شامل برگ، گل و میوه بر اساس هیپروزید اندازه گیری شد. با توجه به این که فلاونوئیدها به طور مشخص برای تعیین رابطه های سیستماتیک شیمیایی در برخی از گیاهان استفاده می شوند، در این تحقیق به بررسی و مقایسه گونه زالزالک گرجی با سه گونه دیگر از همین جنس شامل C. monogyna Jacq.، C. melanocarpa M. Bieb. و .C. curvisepala Lind که در ایران موجود هستند و همچنین گونه استاندارد دارویی این گیاه؛ یعنی C. oxyacantha L. پرداخته شد. طی این بررسی ها، مشخص شد که در تمام این گونه ها هیپروزید، روتین و کلروژنیک اسید سه ترکیب اصلی و مشترک هستند.
كلید واژه: Crataegus pontica، کلروژنیک اسید، روتین، سیستماتیک شیمیایی، هیپروزید

توضیحات بیشتر