دانلود word بررسي فلوريستيك، شكل زيستي و پراكنش جغرافيايي گياهان اراضي ماندابي (wetlands)، دامنه هاي شمالي و شرقي سبلان

لینک دانلود

 دانلود word بررسي فلوريستيك، شكل زيستي و پراكنش جغرافيايي گياهان اراضي ماندابي (wetlands)، دامنه هاي شمالي و شرقي سبلان دارای 14 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود word بررسي فلوريستيك، شكل زيستي و پراكنش جغرافيايي گياهان اراضي ماندابي (wetlands)، دامنه هاي شمالي و شرقي سبلان  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود word بررسي فلوريستيك، شكل زيستي و پراكنش جغرافيايي گياهان اراضي ماندابي (wetlands)، دامنه هاي شمالي و شرقي سبلان،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود word بررسي فلوريستيك، شكل زيستي و پراكنش جغرافيايي گياهان اراضي ماندابي (wetlands)، دامنه هاي شمالي و شرقي سبلان :
نام کنفرانس، همایش یا نشریه : تاكسونومي و بيوسيستماتيك (مجله پژوهشي علوم پايه دانشگاه اصفهان)

تعداد صفحات :14

در دامنه های شمالی و شرقی كوهستان سبلان كه اقلیمی نیمه خشك دارد، آبگیرها و مانداب های متعددی وجود دارد كه بررسی فلور در این مناطق از اهمیت زیادی برخوردار است، زیرا آگاهی از فهرست گیاهان، راهنمای مفیدی برای مدیریت زیست-محیطی و اكولوژیك این مناطق به حساب می آید. در این مطالعه، فلور، شكل زیستی و پراكنش جغرافیایی گونه های موجود بررسی و معرفی شده است، در طی دوره رویش (سال های 1387 تا 1388) با جمع آوری گونه های گیاهی موجود در منطقه و شناسایی آنها بر اساس منابع، فهرست گونه های گیاهی سبلان تهیه شد. نتایج نشان داد در منطقه مورد بررسی در مجموع 216 گونه گیاهی متعلق به 128 جنس و 36 تیره گیاهی شناخته شده است. تیره Poaceae با 25 جنس و 46 گونه، Astraceae با 11 جنس و 19 گونه، Fabaceae با 9 جنس و 18 گونه و Brassicaceae با 12 جنس و 15 گونه بیشترین تعداد گونه را دارا هستند. همچنین، بر اساس سیستم طبقه بندی Raunkiaer (1934) به ترتیب 22 درصد گیاهان تروفیت، 30 درصد كریپتوفیت، 46 درصد همی کریپتوفیت و 2 درصد کامفیت ها در منطقه می روید. از نظر پراكندگی جغرافیایی گیاهان، 44.44 درصد چندناحیه ای، 20.83 درصد اروپا-سیبری/ مدیترانه ای/ ایرانی-تورانی، 15.74 درصد اروپا-سیبری/ ایرانی-تورانی، 3.7 درصد اروپا-سیبری، 2.32 درصد مدیترانه ای/ ایرانی-تورانی، 5.56 درصد گونه های بوم زاد ایران و 7.41 درصد گونه های شناسایی نشده اند. با توجه به اینكه اقلیم منطقه تحت تاثیر جریان های سیبری، هیركانی و اندكی مدیترانه ای است، بنابراین عناصر رویشی منطقه مورد بررسی به منطقه رویشی اروپا-سیبری و پس از آن عناصر رویشی اروپا-سیبری، ایرانی-تورانی تعلق دارد.
كلید واژه: فلور، شكل زیستی، پراكنش جغرافیایی، عناصر رویشی، سبلان

توضیحات بیشتر