دانلود word حذف فتو کاتاليستي اشريشياکلي با استفاده از نانو ذرات اکسيد روي فعال شده با اشعه UV- C از محيط هاي آبي

لینک دانلود

 دانلود word حذف فتو کاتاليستي اشريشياکلي با استفاده از نانو ذرات اکسيد روي فعال شده با اشعه UV- C از محيط هاي آبي دارای 13 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود word حذف فتو کاتاليستي اشريشياکلي با استفاده از نانو ذرات اکسيد روي فعال شده با اشعه UV- C از محيط هاي آبي  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود word حذف فتو کاتاليستي اشريشياکلي با استفاده از نانو ذرات اکسيد روي فعال شده با اشعه UV- C از محيط هاي آبي،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود word حذف فتو کاتاليستي اشريشياکلي با استفاده از نانو ذرات اکسيد روي فعال شده با اشعه UV- C از محيط هاي آبي :
نام کنفرانس، همایش یا نشریه : علوم آزمايشگاهي (Medical Laboratory Journal)

تعداد صفحات :13

زمینه و هدف: فرآیندهای فتو کاتالیستی یک تکنولوژی جدید با کاربردهای فراوان می باشند. امروزه این فرآیندها به خصوص در بخش تصفیه آب، در حال تحقیق و توسعه هستند. هدف از انجام این تحقیق تعیین حذف فتو کاتالیستی اشریشیاکلی از آب با استفاده از اشعه UV-C در حضور نانو ذرات اکسید روی (ZnO) سنتز شده می باشد.روش بررسی: پس از سنتز نانو ذرات اکسید روی ویژگیهای نانو ذرات با استفاده از میکروسکوپ الکترونی SEM و روش تفرق اشعه X تعیین گردید. نمونه آب آلوده به 102 تا 103 عدد باکتری در میلی لیتر تهیه گردید. آب آلوده به اشریشیاکلی وارد رآکتور فتو کاتالیستی شد و کارایی حذف باکتری در شرایط مختلف pH (5.5، 7 و 9)، زمان ماند (10، 20، 30، 40، 50 و 60 دقیقه)، غلظت نانو ذرات اکسید روی (0.2، 0.4، 0.8 و 1 گرم بر لیتر)، تعداد باکتری (102 و 103 عدد در میلی لیتر) و ولتاژ 27 ولت لامپ C- UV مورد بررسی قرار گرفت.یافته ها: کارایی رآکتور با افزایش زمان ماند و غلظت نانو ذرات اکسید روی در حضور نور UV افزایش یافت. نتایج نشان داد که بهترین شرایط حذف باکتری با تعداد یکصد و هزار عدد در میلی لیتر، در pH=7، مدت زمان 30 دقیقه و غلظت 0.8 گرم بر لیتر نانو ذرات اکسید روی در حضور نور UV با ولتاژ 27 ولت بوده و کارائی روش به ترتیب حدود 99% و 100% به دست آمد.نتیجه گیری: تحقیق نشان داد که زمان ماند و افزایش غلظت نانو ذرات اکسید روی در حضور نور UV بیشترین تاثیر را در عملکرد فرآیند فتو کاتالیست داشته است. یافته های تحقیق نشان می دهد که فرآیند فتو کاتالیست روشی امیدبخش در حذف اشریشیاکلی از آب آشامیدنی است.
كلید واژه: فتو کاتالیست، اشریشیاکلی، اشعه ماورای بنفش، نانو ذره اکسید روی محیط های آبی

توضیحات بیشتر