دانلود word تاثير تورم و جهاني شدن بر سوددهي کارگاه هاي بزرگ صنعتي ايران تلفيق رهيافت هاي سيستم ديناميکي و اقتصادسنجي

لینک دانلود

 دانلود word تاثير تورم و جهاني شدن بر سوددهي کارگاه هاي بزرگ صنعتي ايران تلفيق رهيافت هاي سيستم ديناميکي و اقتصادسنجي دارای 32 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود word تاثير تورم و جهاني شدن بر سوددهي کارگاه هاي بزرگ صنعتي ايران تلفيق رهيافت هاي سيستم ديناميکي و اقتصادسنجي  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود word تاثير تورم و جهاني شدن بر سوددهي کارگاه هاي بزرگ صنعتي ايران تلفيق رهيافت هاي سيستم ديناميکي و اقتصادسنجي،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود word تاثير تورم و جهاني شدن بر سوددهي کارگاه هاي بزرگ صنعتي ايران تلفيق رهيافت هاي سيستم ديناميکي و اقتصادسنجي :
نام کنفرانس، همایش یا نشریه : پژوهش ها و سياست هاي اقتصادي

تعداد صفحات :32

آثار تورم بر اقتصاد در شناخت پدیده های اقتصادی بسیار حائز اهمیت می باشند به ویژه آثاری که تورم بر عملکرد صنایع دارد. در اغلب مطالعات انجام شده از جمله بانرجی و راسل (2005) و بانرجی و دیگران (2001) نشان داده شده است که تورم اثر منفی بر حاشیه سود دارد. در این مقاله اثر تورم و جهانی شدن بر سوددهی کارگاه های بزرگ صنعتی ایران در دوره زمانی (1386-1379) مورد بررسی قرار گرفته است. به منظور استفاده از 24 گروه صنعتی در این دوره زمانی از روش داده های تابلویی (پانل دیتا) و همین طور از روش سیستم دینامیکی به منظور تبیین این امر و همچنین تاثیر جهانی شدن استفاده شده است. نتایج تحقیق حاکی از آن است که در بخش اقتصاد کلان سطح نقدینگی و تقاضای کل اقتصاد بر تورم تاثیر مثبتی دارند و در بخش کارگاه ها تورم موجب افزایش بیشتر درآمدها نسبت به هزینه های بنگاه ها می شود و در نتیجه سود بنگاه ها افزایش می یابد؛ بنابراین بر خلاف اغلب مطالعات انجام شده تورم تاثیر مثبتی بر سود بنگاه هایی که در شرایط تورمی در صنعت باقی مانده و به فعالیت خود ادامه می دهند، دارد. عضویت ایران در سازمان تجارت جهانی تحت عنوان سناریویی در الگوی سیتم دینامیکی بیان شده است که تحت این شرایط به دلیل کاهش موانع تعرفه ای و غیرتعرفه ای ورود کالاها با قیمت جهانی و پایین صورت می گیرد، لذا صنایع به تدریج دچار ورشکستگی می شوند.
كلید واژه: تورم، حاشیه سود، هزینه های کل، درآمدهای کل، هزینه های تحقیق و توسعه، بهره وری کل عوامل تولید، کیفیت

توضیحات بیشتر