دانلود word فعاليت همزمان عضلات دوقلوي داخلي و خارجي در طول تحمل انقباض ايزومتريک زيربيشينه پلانتار فلکشن پا

لینک دانلود

 دانلود word فعاليت همزمان عضلات دوقلوي داخلي و خارجي در طول تحمل انقباض ايزومتريک زيربيشينه پلانتار فلکشن پا دارای 18 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود word فعاليت همزمان عضلات دوقلوي داخلي و خارجي در طول تحمل انقباض ايزومتريک زيربيشينه پلانتار فلکشن پا  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود word فعاليت همزمان عضلات دوقلوي داخلي و خارجي در طول تحمل انقباض ايزومتريک زيربيشينه پلانتار فلکشن پا،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود word فعاليت همزمان عضلات دوقلوي داخلي و خارجي در طول تحمل انقباض ايزومتريک زيربيشينه پلانتار فلکشن پا :
نام کنفرانس، همایش یا نشریه : پژوهش هاي مديريت ورزشي و علوم حركتي

تعداد صفحات :18

خستگی به عنوان کاهش ناگهانی در توانایی یک عضله برای تولید حداکثر نیرو تعریف شده است. وقتی انقباض عضلانی با نیروی کمی برای مدت طولانی تحمل می شود، عضلات سینرژیست به تنهایی به طور مداوم فعال نیستند، بلکه دوره های متناوب فعالیت- خاموشی را تجربه می کنند. هدف از این تحقیق، بررسی رابطه متقابل عملکردی بین فعالیت عضلات دوقلوی داخلی و خارجی در طول حفظ انقباض ایزومتریک زیربیشینه پلانتار فلکشن بود.در یک مطالعه تجربی، تعداد 12 مرد سالم بدون سابقه آسیب دیدگی اندام تحتانی به طور داوطلبانه انتخاب شدند. آزمودنی ها 50 بار حرکت بلند شدن روی پنجه پا را انجام دادند و بلافاصله پس از آن، به مدت60 ثانیه به طور ایزومتریک در حالت پلانتار فلکشن باقی می ماندند. سیگنال الکترومیوگرافی سطحی از گاستروکنمیوس داخلی (MG) و خارجی (LG) در طول تحمل انقباض ایزومتریک ثبت گردید. داده ها در هر 10 ثانیه از انقباض جمع آوری شدند. فعالیت متناوب بین دو عضله به وسیله تحلیل واریانس اندازه گیری مکرر بین نسبت انتگرال الکترومیوگرافی (IEMG) بخش خارجی به داخلی مورد ارزیابی قرار گرفت. علاوه براین، جهت بررسی جانشینی بین عضلات سینرژیست ضریب همبستگی پیرسون بین میزان IEMG گاستروکنمیوس داخلی و خارجی محاسبه گردید. نتایج نشان داد که تفاوت معنی داری در نسبت انتگرال الکترومیوگرافی LG به MG بین شش بلوک 10 ثانیه ای (از یک دقیقه انقباض) وجود دارد که تمایل به تناوب را در فعالیت عضلات سینرژیست نشان می دهد. همچنین، ارتباط متوسط، اما غیرمعنی داری که بین IEMG عضلات MG و LG در طول انقباض وجود داشت، به این اشاره دارد که این عضلات به طور کلی باهم فعالیت نمی کنند.یافته های این تحقیق نشان می دهد که فعالیت نسبی عضلات در قلوب داخلی و خارجی در طول انقباض ایزومتریک زیربیشینه ثابت نیست و برای حفظ نیروی ثابت با یک الگوی چرخشی به طور مکمل فعالیت می کنند.
كلید واژه: الگوی فعالیت تناوبی سینرژیست، گاستروکنمیوس داخلی و خارجی، انقباض ایزومتریک زیربیشینه

توضیحات بیشتر