دانلود word گوگردزدايي از دي بنزوتيوفن توسط باكتري Klebsiella oxytoca جدا سازي شده از خاک هاي آلوده به نفت جنوب اهواز

لینک دانلود

دانلود word گوگردزدايي از دي بنزوتيوفن توسط باكتري Klebsiella oxytoca جدا سازي شده از خاک هاي آلوده به نفت جنوب اهواز دارای 17 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود word گوگردزدايي از دي بنزوتيوفن توسط باكتري Klebsiella oxytoca جدا سازي شده از خاک هاي آلوده به نفت جنوب اهواز کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود word گوگردزدايي از دي بنزوتيوفن توسط باكتري Klebsiella oxytoca جدا سازي شده از خاک هاي آلوده به نفت جنوب اهواز،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود word گوگردزدايي از دي بنزوتيوفن توسط باكتري Klebsiella oxytoca جدا سازي شده از خاک هاي آلوده به نفت جنوب اهواز :
نام کنفرانس، همایش یا نشریه : علوم محيطي

تعداد صفحات :17

نفت خام مخازن تا حدود 7 درصد گوگرد دارد و بین 50 تا 95 درصد این گوگرد به صورت تیوفن های مختلف می باشد. در اثر احتراق ترکیبات آلی گوگرددار، اکسیدهای گوگرد تولید شده باعث بارش باران های اسیدی و آلودگی زیست محیطی می شود. در حال حاضر روش رایج برای حذف گوگرد به صورت هیدرودسولفوریزاسیون می باشد که علاوه بر صرف هزینه زیاد، مولکول های گوگرد به طور کامل از ترکیبات آروماتیک گوگرددار جدا نمی شوند، از این رو توجه محققان به روش گوگردزدایی بیولوژیکی معطوف شده است. دی بنزوتیوفن (DBT) به عنوان یک مولکول الگو جهت سنجش توانایی میکروارگانیسم ها در گوگردزدایی مورد استفاده قرار می گیرد. باکتری هوازی شیمولیتوآوتوتروف اختیاری جداسازی شده از نقاط آلوده به ترکیبات نفتی اطراف اهواز (دارخوین) ساختار پیوند کربن – کربن را نمی شکند و فقط گوگرد را از ساختمان DBT جدا می کند. باکتری مذکور نیازی به مواد آلی به عنوان منبع کربن و انرژی برای گوگردزدایی نفت خام ندارد.
كلید واژه: شیمولیتوآوتوتروف، دسولفوریزاسیون، دی بنزوتیوفن و نفت خام

توضیحات بیشتر