دانلود word عنوان فارسي: بررسي پديده «زياده و نقيصه» در روايات (عنوان عربي: دراسة ظاهرة «الزيادة والنقيصة» في الروايات)

لینک دانلود

دانلود word عنوان فارسي: بررسي پديده «زياده و نقيصه» در روايات (عنوان عربي: دراسة ظاهرة «الزيادة والنقيصة» في الروايات) دارای 36 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود word عنوان فارسي: بررسي پديده «زياده و نقيصه» در روايات (عنوان عربي: دراسة ظاهرة «الزيادة والنقيصة» في الروايات) کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود word عنوان فارسي: بررسي پديده «زياده و نقيصه» در روايات (عنوان عربي: دراسة ظاهرة «الزيادة والنقيصة» في الروايات)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود word عنوان فارسي: بررسي پديده «زياده و نقيصه» در روايات (عنوان عربي: دراسة ظاهرة «الزيادة والنقيصة» في الروايات) :
نام کنفرانس، همایش یا نشریه : حديث پژوهي

تعداد صفحات :36

چکیده فارسی:«زیاده و نقیصه» در روایات، به معنای افزوده شدن یا کاستن چیزی از آن، یکی از آفت های راه یافته در احادیث است که تشخیص و توجه به پیامدهای نامطلوب آن، پژوهش همه جانبه ای را می طلبد. محدثان همواره به این آسیب توجه کرده و یکی از مقدمات استفاده از احادیث را پالایش حدیث از این پدیده دانسته اند، زیرا اندک تغییر و زیادی و کاستی در حدیث، ما را در رسیدن به مقصود اصلی معصوم (ع) ناکام می گذارد، از این رو، توجه به آسیب «زیاده و نقیصه» از اهمیت به سزایی برخوردار است. نوشتار حاضر، با روش توصیفی - تحلیلی به هدف بررسی این پدیده، بیان گونه ها، عوامل و پیامدهای آن در احادیث نگاشته شده است. چکیده عربی:من الآفات الوارده فی الأحادیث هی «الزیاده والنقیصه» التی تعنی الإضافه والنقص، حیث تلزم معرفتها والنظر إلی معطیاتها السلبیه دراسات عدیده. فأهل الحدیث انتبهوا إلی هذه المشکله و اعتبروا تنقیح الحدیث من هذه الظاهره، من مقدمات الاستفاده منه، إذ إن القلیل من التغییر والزیاده والنقص فیه یمنعنا من الوصول إلی المقصود الرئیس من کلام المعصومین (ع). فدراسه هذه المشکله علی أعظم جانب من الخطوره، والمقاله تعمد إلی بیان أسباب دراسه هذه الظاهره ثم بیان أشکالها و عواملها و معطیاتها فی الأحادیث مع اختیار منهج وصفی - تحلیلی.
كلید واژه: كلیدواژه فارسی: آسیب شناسی روایات، علل الحدیث، زیاده و نقیصه در روایات، مزید (كلیدواژه عربی: دراسه إشکالیه الروایات، علل الحدیث، «الزیاده والنقیصه» فی الروایات، المزید)

توضیحات بیشتر