دانلود word استفاده از رهيافت هاي شبکه هاي عصبي مصنوعي و سري زماني در پيش بيني ميزان مصرف انرژي الکتريکي در بخش کشاورزي

لینک دانلود

 دانلود word استفاده از رهيافت هاي شبکه هاي عصبي مصنوعي و سري زماني در پيش بيني ميزان مصرف انرژي الکتريکي در بخش کشاورزي دارای 21 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود word استفاده از رهيافت هاي شبکه هاي عصبي مصنوعي و سري زماني در پيش بيني ميزان مصرف انرژي الکتريکي در بخش کشاورزي  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود word استفاده از رهيافت هاي شبکه هاي عصبي مصنوعي و سري زماني در پيش بيني ميزان مصرف انرژي الکتريکي در بخش کشاورزي،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود word استفاده از رهيافت هاي شبکه هاي عصبي مصنوعي و سري زماني در پيش بيني ميزان مصرف انرژي الکتريکي در بخش کشاورزي :
نام کنفرانس، همایش یا نشریه : تحقيقات اقتصاد كشاورزي

تعداد صفحات :21

هدف اصلی این مطالعه پیش بینی میزان مصرف انرژی الکتریکی در بخش کشاورزی است. برای این منظور از روش های سری زمانی خود توضیح جمعی میانگین متحرک (ARIMA) و شبکه عصبی مصنوعی استفاده شد. به منظور انجام بررسی، از داده های سالانه دوره 1346 تا 1383 برای برآورد و آموزش مدل ها و از داده های دوره 1384 تا 1387 به منظور بررسی قدرت پیش بینی مدل های مختلف استفاده شد. در این مطالعه معیارهای ارزیابی مختلفی شامل میانگین قدرمطلق خطا(MAE) ، میانگین مجذور خطا (MSE) و درصد میانگین مطلق خطا (MAPE) مورد استفاده قرار گرفتند. نتایج مطالعه نشان داد که شبکه عصبی پرسپترون سه لایه با روش آموزش الگوریتم پس انتشار دارای MAPE معادل 1.02 درصد می باشد که کمتر از مقدار این آماره برای مدل سری زمانی است (1.13 درصد). سایر معیارهای خطا نیز نتایج یکسانی دارند و بر این اساس شبکه عصبی قادر است میزان مصرف برق در بخش کشاورزی را بهتر از مدل ARIMA پیش بینی نماید. لذا پیشنهاد می شود وزرات نیرو جهت پیش بینی های آتی خود از این روش استفاده نماید.
كلید واژه: پیش بینی، مصرف انرژی، شبکه عصبی مصنوعی، بخش کشاورزی

توضیحات بیشتر