دانلود word مطالعه عوامل موثر بر فعاليت هاي تحقيق و توسعه بنگاه هاي صنعتي ايران؛ کاربرد مدل هاي رگرسيون گسسته

لینک دانلود

دانلود word مطالعه عوامل موثر بر فعاليت هاي تحقيق و توسعه بنگاه هاي صنعتي ايران؛ کاربرد مدل هاي رگرسيون گسسته دارای 16 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود word مطالعه عوامل موثر بر فعاليت هاي تحقيق و توسعه بنگاه هاي صنعتي ايران؛ کاربرد مدل هاي رگرسيون گسسته کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود word مطالعه عوامل موثر بر فعاليت هاي تحقيق و توسعه بنگاه هاي صنعتي ايران؛ کاربرد مدل هاي رگرسيون گسسته،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود word مطالعه عوامل موثر بر فعاليت هاي تحقيق و توسعه بنگاه هاي صنعتي ايران؛ کاربرد مدل هاي رگرسيون گسسته :
نام کنفرانس، همایش یا نشریه : سياست علم و فناوري

تعداد صفحات :16

با توجه به سرعت قابل توجه تغییرات تقاضای مصرف کنندگان و افزایش رقابت در بازارهای جهانی، بنگاه ها برای حفظ قدرت رقابت خود در بلندمدت مجبور هستند دست به نوآوری بزنند. بدیهی است كه دستیابی به نوآوری در سایه فعالیت های تحقیق و توسعه امكان پذیر است. بنابراین، تشویق فعالیت های تحقیق و توسعه در بنگاه ها و شناسایی عوامل موثر بر این نوع فعالیت ها از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. هدف از این مطالعه، بررسی عوامل موثر بر احتمال انجام فعالیت های تحقیق و توسعه و شدت این فعالیت ها در بنگاه های صنعتی ایران با استفاده از مدل توبیت و هکمن و با بکارگیری داده های آماری حاصل از طرح سرشماری کارگاه های صنعتی در سال 1386 است. نتایج حاصل از تخمین الگوی مطالعه نشان می دهد که احتمال انجام فعالیت های تحقیق و توسعه در بنگاه دارای رابطه مثبت با اندازه بنگاه، مالکیت غیردولتی، سرمایه انسانی، سودآوری و تمرکز صنعت بوده ولی شدت این نوع فعالیت ها تنها به سرمایه انسانی بنگاه وابسته می باشد. همچنین متغیر صادرات دارای تاثیر معنی دار بر روی فعالیت های تحقیق و توسعه بنگاه نیست.
كلید واژه: الگوی توبیت، الگوی هکمن، بنگاه های صنعتی ایران، هزینه های R&D

توضیحات بیشتر