دانلود word عنوان فارسي: ارزيابي حکمت خالده (عنوان عربي: تقييم الحكمة الخالدة)

لینک دانلود

 دانلود word عنوان فارسي: ارزيابي حکمت خالده (عنوان عربي: تقييم الحكمة الخالدة) دارای 27 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود word عنوان فارسي: ارزيابي حکمت خالده (عنوان عربي: تقييم الحكمة الخالدة)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود word عنوان فارسي: ارزيابي حکمت خالده (عنوان عربي: تقييم الحكمة الخالدة)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود word عنوان فارسي: ارزيابي حکمت خالده (عنوان عربي: تقييم الحكمة الخالدة) :
نام کنفرانس، همایش یا نشریه : معرفت فلسفي

تعداد صفحات :27

چکیده فارسی:حکمت خالده به تعبیری قلب سنت است؛ تا جایی که سنت گرایان آن را به مثابه محوری ترین مولفه سنت گرایی مطرح می کنند. با این اوصاف به سراغ واکاوی و ارزیابی این مولفه تعیین کننده در گفتمان سنت گرایی رفته ایم. در این مجال بررسی پیشینه و ابعاد مابعدالطبیعی، انسان شناسی و اخلاقی آن را در کلام بزرگان سنت گرایی مدنظر قرار داده ایم. بررسی شاخصه ها و راه وصول به حکمت خالده از دیدگاه سنت گرایی اموری بودند که نمی توانستیم از آنها چشم بپوشیم. آن گاه در مقام وارسی نخست به محک عقل، روش و مبانی آن را کاویده ایم و سپس حکمت خالده را به گونه ویژه مورد مداقه قرار داده، نیز در مقام مقایسه، آن را با حکمت حقه سهروردی سنجیده ایم و نقاط تمایز آنها را نشان داده ایم. چکید عربی:تعد الحكمه الخالده بتعبیر ما قلب السنه إلی الحد الذی جعلت التقلیدیون یطرحونها بمنزله العنصر الأكثر مركزیه من ضمن العناصر المؤلفه للتقلیدیه. و علی هذا الأساس سعینا فی هذه المقاله إلی تحلیل و تقییم هذا العنصر الشاخص فی النظریه التقلیدیه. و فی هذا الإطار إهتممنا بدراسه السابقه التاریخیه للحكمه الخالده و أبعادها الماورائیه و كذلك معرفه الانسان و الأخلاق فی إطارها فی كلام علماء التقلیدیه. لقد كانت دراسه مؤشرات و طرق الوصول إلی الحكمه الخالده من وجهه نظر التقلیدیه من الأمور التی لا یمكن إغفالها، و عندئذ قمنا أولا بتحلیلها من حیث العقل و المنهج و المبانی ثم عمدنا إلی التدقیق فی الحكمه الخالده خاصه و قارنا بینها و بین الحكمه الحقه للسهروردی و أظهرنا نقاط الاختلاف بینهما.
كلید واژه: كلیدواژه فارسی: حکمت خالده، عقل شهودی، مابعدالطبیعه، انسان شناسی، حکمت حقه (كلیدواژه عربی: الحكمه الخالده، العقل الشهودی، مابعدالطبیعه، معرفه الانسان، الحكمه الحقه)

توضیحات بیشتر