دانلود word عنوان فارسي: تکامل برزخي در حکمت متعاليه و کتاب و سنت (عنوان عربي: التكامل البرزخي في الحكمة المتعالية و الكتاب و السنة)

لینک دانلود

 دانلود word عنوان فارسي: تکامل برزخي در حکمت متعاليه و کتاب و سنت (عنوان عربي: التكامل البرزخي في الحكمة المتعالية و الكتاب و السنة) دارای 38 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود word عنوان فارسي: تکامل برزخي در حکمت متعاليه و کتاب و سنت (عنوان عربي: التكامل البرزخي في الحكمة المتعالية و الكتاب و السنة)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود word عنوان فارسي: تکامل برزخي در حکمت متعاليه و کتاب و سنت (عنوان عربي: التكامل البرزخي في الحكمة المتعالية و الكتاب و السنة)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود word عنوان فارسي: تکامل برزخي در حکمت متعاليه و کتاب و سنت (عنوان عربي: التكامل البرزخي في الحكمة المتعالية و الكتاب و السنة) :
نام کنفرانس، همایش یا نشریه : معرفت فلسفي

تعداد صفحات :38

چکیده فارسی:بر اساس بسیاری از آموزه های شریعت مقدس اسلام، حرکت جوهری انسان پس از مرگ نیز ادامه دارد. ملاصدرا نیز در پاره ای موارد چنان سخن گفته که گویی حرکت روح در عوالم غیرمادی را پذیرفته است. با این وجود، وی غالبا ترک بدن را رهایی از تحول دانسته و مرگ را پایان حرکت نفس اعلام کرده است. به هر حال، جدا از رای نهایی و عقیده شخصی ملاصدرا، از بسیاری عبارات و مبانی حکمت متعالیه می توان استفاده کرد و تصویری عقلی از تداوم حرکت نفس پس از بدن ارائه داد. مقاله حاضر، تلاشی است برای تبیین خردپسند حرکت مزبور در چارچوب مبانی حکمت صدرایی. چکیده عربی:بالنظر إلی التعالیم الكثیره للشریعه الاسلامیه المقدسه، فإن الحركه الجوهریه للإنسان تتواصل بعد الموت و تستمر أیضا. و یظهر من كلام ملاصدرا فی بعض الموارد كأنه یقبل بحركه الروح فی العوالم غیر المادیه. و رغم ذلك فهو یعتقد فی الغالب أن ترك البدن بمنزله التخلی عن التحول و التغیر و بین أن الموت هو نهایه حركه النفس. و علی كل حال یمكن الاستفاده من العبارات الكثیره للحكمه المتعالیه و مبانیها فی تقدیم تصور عقلی عن استمرار حركه النفس بعد البدن بعیدا عن الرأی النهائی لملاصدرا و اعتقاده الشخصی. هذه المقاله عباره عن محاوله لتبیین معقول للحركه السالفه الذكر فی إطار مبانی الحكمه المتعالیه.
كلید واژه: كلیدواژه فارسی: تکامل، حرکت، نفس، برزخ، حکمت متعالیه (كلیدواژه عربی: التكامل، الحركه، النفس، البرزخ، الحكمه المتعالیه)

توضیحات بیشتر