دانلود word اثرات غيرخطي رشد اقتصادي بر رشد مصرف انرژي در کشورهاي عضو اوپک و کشورهاي بريک با استفاده از روش حد آستانه

لینک دانلود

 دانلود word اثرات غيرخطي رشد اقتصادي بر رشد مصرف انرژي در کشورهاي عضو اوپک و کشورهاي بريک با استفاده از روش حد آستانه دارای 32 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود word اثرات غيرخطي رشد اقتصادي بر رشد مصرف انرژي در کشورهاي عضو اوپک و کشورهاي بريک با استفاده از روش حد آستانه  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود word اثرات غيرخطي رشد اقتصادي بر رشد مصرف انرژي در کشورهاي عضو اوپک و کشورهاي بريک با استفاده از روش حد آستانه،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود word اثرات غيرخطي رشد اقتصادي بر رشد مصرف انرژي در کشورهاي عضو اوپک و کشورهاي بريک با استفاده از روش حد آستانه :




نام کنفرانس، همایش یا نشریه : پژوهشهاي اقتصادي ايران

تعداد صفحات :32

محدودیت منابع انرژی و پایان پذیری آنها و همچنین مسائل مربوط به آلودگی محیط زیست موجب شده که مصرف انرژی حتی برای عرضه کنندگان انرژی نیز مهم گردد. مسائل جانبی تقاضای انرژی نیز تا آنجا در اعماق موضوعات انرژی کشورهای جهان رسوخ کرده که تقریبا هیچ کشوری را نمی توان یافت که نسبت به آن بی تفاوت باشد. در تحقیق حاضر، اثرات غیرخطی رشد اقتصادی بر رشد مصرف انرژی در کشورهای وابسته به درآمد نفتی (کشورهای عضو اوپک) و همچنین کشورهای BRIC مورد بررسی قرار گرفته است. برای این منظور از داده های پانل در دوره 1980 تا 2006 برای هر دو گروه کشورها مبتنی بر الگوی تصحیح خطای آستانه ای استفاده شده است. نتایج دلالت بر آن دارد که در هر دو گروه از کشورها اثرات رشد اقتصادی بر رشد مصرف انرژی غیرخطی است به طوری که نرخ های بالای رشد اقتصادی (نرخ های رشد اقتصادی بیشتر از سطح آستانه 0.01 برای OPEC و 0.09 برای BRIC)، نرخ رشد مصرف انرژی در آن کشورها را با شدت بیشتری افزایش می دهد. البته اثرات رشد اقتصادی بر رشد مصرف انرژی در گروه کشورهای بریک به مراتب بیشتر است. بنابراین هر چند رشد اقتصادی بالاتر از سطح آستانه، به آلودگی محیط زیست در کشورهای OPEC دامن می زند، اما این کشورها بایستی نگرانی کمتری در خصوص اثرات مخرب زیست محیطی رشد اقتصادی شان نسبت به گروه کشورهای بریک داشته باشند.
كلید واژه: مصرف انرژی، رشد اقتصادی، اوپک، کشورهای بریک، رابطه غیرخطی، الگوی تصحیح خطای آستانه ای

توضیحات بیشتر