دانلود word بررسي آثار جداگانه و توام مواد آلي و معدني بر اندازه خاکدانه ها در يک خاک شور و سديمي با بافت سيلت لوم

لینک دانلود

 دانلود word بررسي آثار جداگانه و توام مواد آلي و معدني بر اندازه خاکدانه ها در يک خاک شور و سديمي با بافت سيلت لوم دارای 13 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود word بررسي آثار جداگانه و توام مواد آلي و معدني بر اندازه خاکدانه ها در يک خاک شور و سديمي با بافت سيلت لوم  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود word بررسي آثار جداگانه و توام مواد آلي و معدني بر اندازه خاکدانه ها در يک خاک شور و سديمي با بافت سيلت لوم،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود word بررسي آثار جداگانه و توام مواد آلي و معدني بر اندازه خاکدانه ها در يک خاک شور و سديمي با بافت سيلت لوم :
نام کنفرانس، همایش یا نشریه : علوم آب و خاك (علوم و فنون كشاورزي و منابع طبيعي)

تعداد صفحات :13

با توجه به تاثیر ساختمان خاک و پایداری خاکدانه ها بر فرسایش پذیری خاک و لزوم افزایش پایداری و مقاومت خاکدانه ها در برابر عوامل فرساینده ای مانند باد و آب، این تحقیق روی نمونه خاک سطحی (عمق 20- 0 سانتی متر) جمع آوری شده از اراضی زراعی حساس به فرسایش واقع در دشت چاهو (شهرستان مهر) در جنوب استان فارس انجام شد. آزمایش در قالب طرح کاملا تصادفی با 10 تیمار در 3 تکرار اجرا شد و تیمارها عبارت بودند از شاهد (بدون افزودن ماده اصلاح کننده)، گچ خالص، کاه و کلش خرد شده گندم، کود دامی، کاه و کلش همراه با گچ، کود دامی همراه با گچ هر کدام به میزان 1 درصد وزنی، سیمان در سطوح 0.3، 0.6، 0.9 درصد وزنی و گچ همراه با سیمان 0.9 درصد وزنی. یک، چهار و هفت ماه پس از اعمال تیمارها با برداشت نمونه های 50 گرمی از هر تیمار، میزان خاکدانه های با اندازه های 53 تا 4000 میکرومتر به روش الک تر اندازه گیری شد و میانگین وزنی- قطر (MWD) آنها محاسبه گردید. نتایج نشان داد که کاربرد تیمارهای کود دامی و کاه و کلش به تنهایی یا همراه با گچ، متناسب با کاهش مقدار خاکدانه های با اندازه 106 mm> باعث افزایش خاکدانه های با اندازه 106 mm< شده اند. هم چنین، تاثیر این تیمارها در افزایش میزان MWD ناشی از افزایش بیشتر خاکدانه های با اندازه 1000 mm< بوده است. با توجه به نتایج به دست آمده از این تحقیق، می توان کاربرد این تیمارها را برای افزایش مقاومت خاک های سیلت لوم حساس در شرایط مشابه پیشنهاد نمود.
كلید واژه: كاه و كلش، كود دامی، گچ، سیمان، خاكدانه ها

توضیحات بیشتر