دانلود word برآورد تابش خورشيد رسيده به زمين با استفاده از تصاوير ماهواره نوا و روابط آماري در جنوب شرق تهران

لینک دانلود

 دانلود word برآورد تابش خورشيد رسيده به زمين با استفاده از تصاوير ماهواره نوا و روابط آماري در جنوب شرق تهران دارای 13 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود word برآورد تابش خورشيد رسيده به زمين با استفاده از تصاوير ماهواره نوا و روابط آماري در جنوب شرق تهران  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود word برآورد تابش خورشيد رسيده به زمين با استفاده از تصاوير ماهواره نوا و روابط آماري در جنوب شرق تهران،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود word برآورد تابش خورشيد رسيده به زمين با استفاده از تصاوير ماهواره نوا و روابط آماري در جنوب شرق تهران :
نام کنفرانس، همایش یا نشریه : علوم آب و خاك (علوم و فنون كشاورزي و منابع طبيعي)

تعداد صفحات :13

در این تحقیق روش آماری سنجش از دور برای برآورد تابش خورشید رسیده به زمین با استفاده از داده های تصاویر ماهواره نوا سنجنده AVHRR برای منطقه جنوب شرق تهران واسنجی و ارزیابی شد. اساس این روش بر هم بستگی خطی بین شاخص ابر برآورد شده از تصاویر ماهواره ای و شاخص صافی هوای اندازه گیری شده در ایستگاه هواشناسی است. هم چنین یک مدل هم بستگی چند متغیره برای تبدیل داده های پنج باند ماهواره نوا و تابش بیرون زمینی به تابش رسیده به زمین تدوین و با روش آماری بالا مقایسه شد. نتایج نشان داد، مدل هم بستگی چند متغیره با ضریب تعیین (R2) و جذر میانگین مربع خطا (RMSE) به ترتیب مساوی 0.93 و 5.8 درصد در مقایسه با روش آماری، با دقت زیادتری تابش رسیده به زمین را برآورد می کند.
كلید واژه: تابش خورشید، ماهواره نوا، روش آماری، مدل هم بستگی چند متغیره، تهران

توضیحات بیشتر