دانلود word بررسي اثرات افزودن پره گابالين خوراکي به پمپ وريدي کنترل درد PCA بر ميزان درد پس از اعمال جراحي ارتوپدي

لینک دانلود

 دانلود word بررسي اثرات افزودن پره گابالين خوراکي به پمپ وريدي کنترل درد PCA بر ميزان درد پس از اعمال جراحي ارتوپدي دارای 9 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود word بررسي اثرات افزودن پره گابالين خوراکي به پمپ وريدي کنترل درد PCA بر ميزان درد پس از اعمال جراحي ارتوپدي  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود word بررسي اثرات افزودن پره گابالين خوراکي به پمپ وريدي کنترل درد PCA بر ميزان درد پس از اعمال جراحي ارتوپدي،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود word بررسي اثرات افزودن پره گابالين خوراکي به پمپ وريدي کنترل درد PCA بر ميزان درد پس از اعمال جراحي ارتوپدي :
نام کنفرانس، همایش یا نشریه : بيهوشي و درد

تعداد صفحات :9

زمینه: پره گابالین در کنترل دردهای مزمن نورپاتیک موثر می باشد، ولی مطالعات اندکی در مورد تاثیر آن در کنترل درد حاد بعد از عمل وجود دارد. هدف از این مطالعه بررسی تاثیر مقدار خوراکی این دارو در کنترل درد و میزان مصرف مخدر بعد از اعمال جراحی ارتوپدی می باشد.روش کار: در این مطالعه برای کنترل درد بعد از عمل جراحی ارتوپدی، پمپ کنترل وریدی درد PCA برای تمام بیماران گذاشته شد. بیماران به دو گروه تقسیم شدند. در گروه اول (30 نفر) پمپ کنترل وریدی درد حاوی مرفین 20 میلی گرم در روز، و گروه دوم (30 نفر) حاوی مرفین 10 میلی گرم در روز همراه با 300 میلی گرم پره گابالین خوراکی روزانه در 48 ساعت اول پس از جراحی دریافت نمودند. نمره درد بیماران با روش نمره بندی آنالوگ و مقدار مصرف مخدر تا 48 ساعت بعد از عمل ثبت گردید.یافته ها: مشخصات دموگرافیک در دو گروه تفاوت معنی داری با هم نداشت. نمره درد و مصرف مخدر در 48 ساعت پس از عمل در گروه دوم (پره گابالین) بطور معنی داری کمتر از گروه مرفین بود. عوارض در هر دو گروه مشابه هم بود.نتیجه گیری: مصرف خوراکی 300 میلی گرم پره گابالین در روز پس از عمل ارتوپدی می تواند نمره درد و مصرف مخدر را در 48 ساعت بعد از عمل کاهش دهد.
كلید واژه: پره گابالین، مرفین، جراحی ارتوپدی، نمره درد

توضیحات بیشتر