دانلود word عنوان فارسي: تحليل روايات حکم بن عتيبه و انتسابش به زيديه (عنوان عربي: دراسة روايات الحكم بن عتيبة و انتسابه إلي الزيدية)

لینک دانلود

دانلود word عنوان فارسي: تحليل روايات حکم بن عتيبه و انتسابش به زيديه (عنوان عربي: دراسة روايات الحكم بن عتيبة و انتسابه إلي الزيدية) دارای 32 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود word عنوان فارسي: تحليل روايات حکم بن عتيبه و انتسابش به زيديه (عنوان عربي: دراسة روايات الحكم بن عتيبة و انتسابه إلي الزيدية) کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود word عنوان فارسي: تحليل روايات حکم بن عتيبه و انتسابش به زيديه (عنوان عربي: دراسة روايات الحكم بن عتيبة و انتسابه إلي الزيدية)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود word عنوان فارسي: تحليل روايات حکم بن عتيبه و انتسابش به زيديه (عنوان عربي: دراسة روايات الحكم بن عتيبة و انتسابه إلي الزيدية) :
نام کنفرانس، همایش یا نشریه : كتاب قيم

تعداد صفحات :32

چکیده فارسی:بتریه یکی از فرقه های زیدیه است. رجال شناسان و صاحبان کتابهای فرق و مذاهب، از برخی افراد در شمار این گروه نام می برند که نمی توان آنها را از زمره این باورمندان دانست. چرایی این رخداد و بررسی اندیشه ها و عقاید یکی از این شخصیت ها به شناخت فرقه بتریه و اساس شکل گیری اصول آنها کمک می کند، از این رو، حکم بن عتیبه و روایات و گزارشات تاریخی درباره وی انتخاب و بررسی شد. به نظر می رسد که راویان حکم در گزینش افکار او و انتساب وی به بتریه بیش از همه موثر بوده اند. افزون بر آن، در این پژوهش، بررسی و مقایسه مفهوم شیعه و تحول آن، نزد گرایش های مختلف به اختصار بیان می شود. این پژوهش با کمک منابع تاریخی حدیثی و نیز تحلیل روایات حکم بن عتیبه در جهت شناسایی شخصیت و افکار او انجام پذیرفته است. چکیده عربی:البتریه إحدی الفرق الزیدیه. و قد عد علماء رجال الحدیث و مؤلفوا كتب الملل و النحل بعض الافراد الذین لا یمتون إلی هذه الفرقه بصله من هؤلاء الفریق و لما كان هذه الإدعاء غیر صحیح قمنا ببیان عله و سبب هذا الأمر والإدعاء.فی دراسه تحلیلیه لأفكار و عقائد إحدی هذه الشخصیات، سعینا لأن نعرف فرقه البتریه و كیفیه تشكلها و اخترنا الحكم بن عتیبه بعنوانه منسوبا إلی هذه الفرقه و درسنا شخصیته علی ضوء الروایات والأخبار التی جاءت حوله، و یبدو أن العامل الأساسی لعده من البتریه هو أن رواه الحكم بن عتیبه عند ما درسوا أفكاره و نقلوا روایاته نسبوه الی البتریه.فی هذه الدراسه قمنا بالتحقیق الإجمالی عن الشیعه و تطورها من وجهه نظر أصحاب الفرق و النحل و من ثم قمنا بالتعریف عن الحكم و شخصیته من خلال دراسه روایاته المنقوله عنه و الروایات التاریخیه والحدیثیه.
كلید واژه: كلیدواژه فارسی: بتریه، حکم بن عتیبه، فرق شیعه، تحلیل روایی (كلیدواژه عربی: البتریه، الحكم بن عتیبه، فرق الشیعه، فقه الحدیث، رواه الحدیث)

توضیحات بیشتر